פרס קליטה מיטבית של מורים הוענק לתיכון קרית חיים

הפרס מוענק על ידי משרד החינוך עבור קליטה ראויה של מורים בשלוש השנים הראשונות לעבודתם. תיכון קריית חיים קלט בשנת תשע"ח 31 מורים חדשים

 

תיכון קריית חיים, הכולל חטיבה עליונה ושתי חטיבות ביניים- "דגן" ו"שקד" זכה בפרס שנועד להוקיר בתי ספר אשר קולטים מתמחים ומורים חדשים באופן של קבלה והעצמה, ומאפשרים לעובדי הוראה אלו להיקלט במערכת החינוך, להתמיד בהוראה ולא לנשור ממנה.

מודל הקליטה, אותו מציגה הנהלת תיכון קריית חיים, כולל שלושה שלבים: שלב הקדם-קליטה הכולל ראיונות אישיים, בחינת קורות החיים של המועמד, מפגשים אישיים עם המנהלת הפדגוגית, מנהלות החטיבות ורכזי המקצוע, שיעורי צפייה ושיחות משוב.

מועמדים שעברו את השלב הראשוני מוזמנים לשיחות תאום ציפיות ומשובצים  בבית הספר. שלב זה כולל היכרות עם הצוות החינוכי מפגשים להפגת מתחים ואוורור רגשות, לימוד המבנה הארגוני והתרבות הארגונית של בית הספר ועוד.

פרס קליטה מיטבית של מורים קרדיט צילום דוברות עיריית חיפה

תהליך הקליטה והלווי של המורים החדשים מתחיל כבר בימי ההיערכות לפתיחת שנת הלימודים ונמשך לאורך כל שנת הלימודים תוך ליווי אישי של המורים החדשים ע"י מנטורית. בשלב זה משתתפים המורים בפגישות שבועית קבוצתיות בהם ניתנים כלים מקצועיים להתמודדות עם בעיות משמעת, ניהול כיתה, דיאלוג עם הורים, גיבוש זהות מקצועית ועוד. הנושאים בכל מפגש נקבעים בהתאם לתכנית מובנית ולצרכים המועלים על ידי המורים החדשים.

כל אלה באים לידי ביטוי בתוצאות מבחני האח"מ (אקלים חינוכי מיטבי) והמיצ"ב (מדד יעילות וצמיחה בית ספרית) בהן זוכים תיכון קריית חיים וחטיבות הביניים "שקד" ו"דגן" לתוצאות גבוהות באופן משמעותית מהממוצע הארצי. כך, לדוגמא 94% מהמורים בתיכון קריית חיים השיבו כי "בבית-הספר קיים תהליך סדור ושיטתי של קליטת מורים חדשים" (לעומת 68% בלבד בארץ).

אילנה טרוק, ראש מנהל חת"ר בעיריית חיפה: "אנו גאים בזכייה של תיכון קריית חיים בפרס הקליטה המיטבית. הענקת הפרס מעידה על החשיבות הגדולה שבית הספר מייחס למשאב האנושי, שהוא הבסיס להצלחתו של בית הספר כמוסד חינוכי. אין ספק כי איכות המורים ואיכות ההוראה משפיעים על הצלחתם של התלמידים".

אילן וקנין, מנהל תיכון קריית חיים: "אנו מקפידים על כך, שקליטת המורים החדשים תיעשה באופן מיטבי. 40 אחוז ממורי בית הספר הם רעננים וחדשים, בעלי פחות מ- 5 שנות וותק. אנחנו מלווים את המורים החדשים, כמו שקולטים אדם חדש שנכנס למשפחה חמה".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה