מעון יום שיקומי "אלווין" לבעלי צרכים מיוחדים

בטקס חגיגי במעמד שר העבודה, הרווחה והשירותים חברתיים, חיים כץ, מנכ"ל קרן שלם, ריבה מוסקל, שמואל ויינגלס, מנהל הקרן לפיתוח שירותים לנכים של המוסד לביטוח לאומי, וראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, נחנך מעון יום חדש ברחוב יוסף פישר בצור שלום ,קריית ביאליק.

המעון הינו מתחם חינוכי שיקומי  הכולל  כיתות לימוד רב תכליתיות המחולקות לפי גילאים: החל ממספר חודשים ועד 3 שנים. המעון מנוהל על ידי רשת ״אלווין״ אשר תיתן מענה לילדים עם מוגבלות קוגניטיבית, שכלית, שפתית ותקשורתית. למעון מבנה ייחודי שתוכנן על ידי האדריכל גידי לכמן, בהשפעתה הפיזית של הסביבה שנלקחה מעולמם הרוחני  של הילדים. באמצעות החומר, האור ושימוש מושכל בצבע נוצרו חללים ועוצבה סביבה ללימוד ומשחק אשר הותאמה לבעלי צרכים מיוחדים, סביבה שתעשיר את עולם הילדים ותספק להם מעטפת חמה, אוהבת, תומכת ומשקמת. האדריכלים השתמשו בצורות וצבעים המדמים את צבעי הקשת ואור השמש, צורות חופשיות בקירות הפנים והחוץ ובפרגולות אשר חורגות מהצורה המקובלת, מעודדות ומשחררות את דמיונם של הילדים. בהקמת המעון השתתפו עיריית קריית ביאליק, עמותת אלווין ישראל, ביטוח לאומי וקרן שלם.

שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים חיים כץ עם ראש העיר, אלי דוקורסקי בביקור עבודה  צילום עיריית קריית ביאליק

שר העבודה, הרווחה והשירותים חברתיים, חיים כץ, הודה לכל עוסקים במלאכה על התוצאה המרהיבה ביופייה, המעון המדוגם.

ראש העיר, אלי דוקורסקי, ציין כי מעון זה מצטרף לשורת מוסדות חינוך חדשים אשר הוקמו בעיר בשנים האחרונות לטובת בעלי צרכים מיוחדים.

בהמשך היום קיים ראש העיר, אלי דוקורסקי ישיבת עבודה בה הציג מנהל האגף לשירותים חברתיים, עומר בן ארצי את פעילות האגף הן בתחום הנוער והן בתחום הזקנה.

דוקורסקי פנה לשר כץ עם הבקשה להרחיב את תמיכת המשרד עבור אוכלוסיות מיוחדות ושילובן במעגל העבודה. כמו כן, ביקש דוקורסקי להקים מועדון מועשר לעולים בשכונת צור שלום והודה לשר :"ראוי לציין את המעורבות הגבוהה של השר כץ, צלילתו לפרטים והמקצועיות שהפגין".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק