אישום: חטפו, היכו במשך שעות ואז חנקו למוות בן 19 מקריית ים שהתחנן על נפשו

מכתב האישום עולה כי הצעיר מאיר סלומון ז"ל אשר נחטף בחודש אוגוסט האחרון מביתו בקריית ים, בכה והתחנן והבטיח לנאשמים כי יחזיר להם את הכסף שהיה חייב אולם הם הוסיפו להכות אותו באכזריות במשך שעות
כתב אישום חמור הוגש לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בחיפה, נגד אבטם טורה (29) מקריית מוצקין ומור קריספי (21) מקרית ים בגין חטיפתו ורציחתו של הצעיר מאיר סלומון מקריית ים, בחודש אוגוסט האחרון.

השניים נאשמים כי חטפו את הצעיר מביתו על רקע חוב כספי שהיה חייב להם, הם מואשמים כי היכו אותו במשך שעות באכזריות רבה ובתוך כך חנקו אותו עד המוות. גופתו של הקורבן נמצאה למחרת בבוקר כשהיא מוטלת בחניון משאיות בקריית חיים.

 

חטיפה ורצח אכזרי. הצעיר מאיר סלומון ז"ל. צילום מתוך אינסטגרם

מכתב האישום שהוגש הבוקר (חמישי) על ידי עו"ד צחי נמירובסקי מפרקליטות מחוז חיפה, עולה כי בין הנאשמים לבין המנוח, מאיר סלומון ז"ל (19), היה סכסוך על רקע חוב כספי בסך אלפי שקלים שהיה המנוח חייב להם  וכי בשל כך תכננו השניים לחטוף את סלומון ז"ל ולסחוט אותו.

בתאריך 26/8/18 בשעה 13:30, כך נטען, הגיעו הנאשמים לביתו של המנוח ברחוב ההסתדרות בקריית ים, והחלו דופקים ובועטים בדלת, תוך שהם דורשים מסלומון ז"ל לפתוח את הדלת.

המנוח פתח לנאשמים את הדלת, הנאשמים נכנסו לתוך הבית, והחלו מכים אותו, חונקים אותו, שואלים היכן הכסף ומאיימים לקחת את הטלוויזיה מסלון הבית.

עוד עולה מכתב האישום כי הנאשמים חטפו את הצעיר מביתו וזאת בכדי לסחוט אותו ולאיים עליו בכדי לקבל את החוב: הם "לקחו אותו בכוח מהדירה, תוך שהם גוררים אותו במדרגות הבניין, חונקים אותו, ממשיכים להכות אותו ומאלצים אותו לעלות למונית אותה הזמינו מבעוד מועד, כשהם מתיישבים במושב האחורי והמנוח ביניהם".

 

"גררו אותו בכוח מהדירה כשהם חונקים אותו". מכאן, מהבניין הזה בקריית ים בו התגורר, נחטף מאיר סלומון ז"ל. צילום דוברות המשטרה

"במהלך הנסיעה" כך נטען, "המשיכו הנאשמים להכות את המנוח באמצעות ידיהם כשהם מקללים אותו ומאימים עליו שאם לא יחזיר את הכסף יעשו לזה סוף. המנוח בכה, ביקש שיעזבו אותו ואמר שיחזיר להם את הכסף".

 

"המנוח בכה, ביקש שיעזבו אותו ואמר שיחזיר להם את הכסף". סלומון ז"ל. צילום מתוך אינסטגרם

מכתב האישום עולה כי הנאשמים לא שעו לבכי ולתחנונים של הצעיר:

"הנאשמים הורו לנהג המונית לנסוע לרחוב צאלון בקרית ים, שם ירדו הנאשמים עם המנוח, תוך שהם חונקים, מושכים וגוררים אותו לתוך הבניין. בהמשך, ועל מנת להניע את המנוח להשיב להם את החוב, המשיכו הנאשמים להכות את המנוח בידיהם ובאמצעות עצמים קהים, בכל חלקי גופו וחסמו את פתחי הנשימה של המנוח עד שגרמו במזיד למותו".

 

כאן בחניון המשאיות ברחוב כברי בקריית חיים, נמצאה למחרת בבוקר גופתו של הצעיר. צילום דוברות המשטרה

בכתב האישום צויין כי "מותו של המנוח נגרם מחבלת ראש עם דימומים של המוח ונזק מוחי נרחב…… כמו כן חסימת פתחי הנשימה גרמה לתשניק, שהיה יכול לתרום ולהחיש את המוות".

בנוסף נמצא בנתיחה שאחרי המוות כי למנוח נגרמו טרם מותו גם שברים בצלעות ופציעות נוספות.

בדיון הבוקר בבית המשפט המחוזי בחיפה פרצה אמו של המנוח בבכי מר.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרם של שני הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות