מלון חדש במושבה

טקס הנחת אבן פינה למלון שומכאר שבמושבה הגרמנית ייערך היום (רביעי) ברחוב לוחמי הגטאות * במקביל, בשבוע שעבר אושרה הקמת המלון "לה קאפלה" על ידי הוועדה המקומית

מלון שומאכר. מצטרף ליוזמות התיירותיות שהוקמו במושבה הגרמנית.

מלון שומאכר. מצטרף ליוזמות התיירותיות שהוקמו במושבה הגרמנית.

אבן הפינה למלון "שומאכר" תונח היום (רביעי) בשעה 18:30 ברחוב לוחמי הגטאות שבמושבה הגרמנית שבחיפה.
מלון הבוטיק, שמוקם על ידי היזם החיפאי דוד בארי בשיתוף "ארומה ישראל", יכלול שני מבנים שיחוברו ביניהם. המבנה הראשון הוא מבנה היסטורי בן 3 קומות המיועד לשימור. מבנה שני הוא מבנה מודרני בן 6 קומות המוקם בימים אלה. בחזית הפרויקט תוקם מבואה ייחודית שתשמש גם כגן ציבורי כאשר הקומפלקס כולו יהווה אייקון עירוני המשלב אדריכלות היסטורית עם עיצוב עכשווי.
המלון, אשר תוכנן על פי תכנית שימור קפדנית, יהיה בשלב הראשון בתקן B&B. במלון 40 חדרים לתיירים מהארץ ומחו"ל בהם חברי הקהילה הבהאית, אנשי עסקים מעולם ההייטק, אנשי אקדמיה המגיעים לטכניון ואוניברסיטת חיפה ועוד.
המלון תוכנן על ידי משרד "דגן מושלי" שדאג לשימור הבניין ההיסטורי וסביבתו מחד ולשילוב חזית מודרנית וחדשנית בבניין החדש מאידך. עיצוב הפנים הופקד בידי Studio Gaia מניו יורק, האחראי על פרויקטים מובילים בעולם.
במקביל אושרה בשבוע שעבר על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה – בנייתו של מלון "לה קאפלה" במרכז קסטרא – אותו יזם בארי עם בן דודו משה בארי והינו היחיד מסוגו בחיפה.
במלון זה יוכשרו 30 חדרים מעוצבים אשר יותאמו לקהילה העסקית המגיעה למתחם מת"מ ופארק מדעי החיים הסמוך. המלון תוכנן על ידי משרד מלכא אדריכלים אשר עיצב את חללי המלון במיוחד לצרכי הקהילה העסקית. כך למשל יציע המלון לאורחיו חדר כושר משוכלל, טרקלין עסקים, אולם כנסים והשתלמויות, סאונה ומרפסת נוף על גג הבניין.
ראש העירייה יונה יהב: "חיפה קוטפת את פירות המאמץ המתמשך אותו אנו משקיעים במשך שנים בפיתוח תחום התיירות בחיפה הבאים לידי ביטוי בין היתר בבתי המלון החדשים המוקמים בעיר ואשר אליהם מצטרפים עתה מלון שומאכר המצטרף ליוזמות התיירותיות שכבר הוקמו במושבה הגרמנית ולמלון 'לה קאפלה' שבנייתו אושרה במרכז קסטרא בסמוך למרכז ההיי טק של חיפה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה