הבחירות המקומיות בנשר – הגזרה בוערת

מי מפיץ לאחרונה מאות פלאיירים ופוסטים המציגים את המועמד לראשות העיר רועי לוי בפוזיציות אשר יש שיאמרו שאינן הולמות את מעמדו כנציג ציבור? תלונות הוגשו במשטרת ישראל


 

מזה כחודש שמישהו דואג להציף את העיר נשר במאות פלאיירים ופוסטים שמציגים את המועמד לראשות העיר רועי לוי בפוזיציות אשר יש שיאמרו שאינן הולמות את מעמדו כנציג ציבור.

בתמונות ניתן לראות את לוי בצעירותו כאשר הוא מבלה עם חברים ומתחת לקולאז' התמונות מופיע הכיתוב "ככה אתם רוצים שראש העיר הבא שלכם ייראה?".

באופן מפתיע התגובות ברחוב לפלאיירים היו מעורבות, שכן נראה שדווקא קהל המצביעים הצעיר של העיר לא נרתע מהם ואף גילה גישה חיובית ביותר והביע תמיכה בראש עיר צעיר ורענן. יחד עם זאת, עם גילוי הפלאיירים לפני כחודש על ידי לוי ופעיליו, עורבה משטרת ישראל בעניין והוגשה תלונה מצדו של לוי – לאחר שהמחלקים נתפסו בשעת מעשה – ואף הסכימו לשתף פעולה עם המשטרה ולמסור את שמות העומדים מאחורי ההפצה.

 

הפליירים שנתפסו בשבוע שעבר. צילום: יח"צ

בשבוע שעבר נתפסו שוב המחלקים "על חם" ובזמן מעשה כאשר חילקו את אותם פלאיירים.

לוי והפעילים אשר חזו בתופעה המכוערת מתרחשת בשנית, הזמינו שוב את המשטרה וזו חייבה את הצעירים להשמיד מאות פלאיירים שנועדו לחלוקה. ממטה לוי הוגשה שוב תלונה במשטרה בנושא.

 

הציבור הצעיר כלל לא נרתע מהפלאיירים ואף הביע תמיכה בראש עיר צעיר ורענן. בתמונה: רועי לוי. צילום יח"צ

 

עו"ד יריב רז, המתמחה בתחום הוצאת דיבה ורשויות מקומיות אמר היום: "מדובר בבריונות לכל דבר, באנשים אשר מסתתרים מאחורי פלאיירים, בזהות בדויה או ללא זהות כלל. ישנן דרכים לבצע תעמולת בחירות נאותה, אולם במקרה זה ישנה פגיעה בדמוקרטיה, כיוון שכל אדם יכול לטעון למה שהוא רוצה ובכל דרך, ללא סייגים. השימוש בתמונותיו של לוי, שהינן קניין רוחני שלו, בוצעו למטרת רווח, פוליטי במקרה זה, ועל כן מדובר בפעולה העוברת על חוקים הן שקשורים בחוקי הבחירות והן בחוקים אזרחיים לכל דבר. בריונות הינה תופעה נפסדת, אשר מאחוריה עומדים בד"כ אנשים שכל רצונם הוא לפגוע ולהשמיץ מבלי לגלות את פרצופם האמיתי. מדינת ישראל נלחמת בתופעה זו בשנים האחרונות ביתר שאת וגם כאן עליה לפעול כך".

 

תלונות הוגשו במשטרה. צילום אילוסטרציה

עו"ד אדיר צבי, אשר מתמחה אף הוא בלשון הרע ורשויות מקומיות הוסיף: "מדובר בתופעה מכוערת המוכרת בשמה כ"חלוקת פלאייר שחור", המבוצעת באופן אנונימי, בניגוד לדין, ויש להוקיעה ולעקרה מהשורש. פלייר זה נועד לפגוע בסיכוייו של מועמד להיבחר בבחירות דמוקרטיות תוך כדי נקיטת שיטות המנוגדות לחוק. פעולה שכזו, מנוגדת לדין כאמור, ומהווה הפרה בוטה של הוראות חוק הבחירות".

עו"ד צבי הסביר עוד כי על פי חוק חל איסור מוחלט לקיים תעמולת בחירות באמצעות הפצת מודעה מודפסת כדוגמת אלה שהופצו נגד לוי, אלא אם אותה מודעה, מציינת במפורש את שמו ומענו של מדפיס המודעה, ושל האדם האחראי להזמנתה.
"בנוסף", מציין עורך הדין, "ככל שיוזם המודעה פועל מטעם סיעה מסוימת או מועמד מסוים, עליו לציין זאת בגוף המודעה, בצירוף שם הסיעה ו/או המועמד מטעמם הוא פועל ו/או האות הכינוי של הסיעה ו/או המועמדים בהתאמה. מדובר בהפרה בוטה של החוק, אשר דינה מאסר של עד שישה חודשים או קנס המגיע לעשרות אלפי שקלים".

ואילו רועי לוי עצמו אמר היום ל"ניוז חיפה קריות":

"לצערי, ככל הנראה, יש שמנסים בדרכים של פחד ובריונות להשפיע על תושבי נשר. הגיע הזמן לצאת לדרך חדשה ונקייה מבריונים, הגיע הזמן להחזיר לתושבים את הגאווה בעיר ואת איכות החיים הגבוהה. אני מאמין במשטרת ישראל ויודע שהיא תטפל ביד קשה בעבריינים ולתושבי נשר אני מבטיח לצאת לדרך חדשה מיד לאחר הבחירות"
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות
Ads