מחאת התושבים בבת גלים הצליחה והמכרז הוקפא

ביום שישי ערכו התושבים הפגנת מחאה גדולה בחוף הגולשים ובה דרשו 200 מטרים מתוך השטח אשר פורסם במכרז וצפוי לעבור לידיים פרטיות. בעקבות המחאה הוקפא המכרז
 

תושבי שכונת בת גלים ערכו ביום שישי האחרון הפגנת מחאה גדולה בחוף הגולשים, בה דרשו כי עיריית חיפה תקצה 200 מטר למועדון חברתי בבת גלים, מתוך שטח של 1,000 מטרים שאמור לעבור לידיים פרטיות. בשטח מתכננים התושבים להקים מועדון חברתי שיציע פעילויות וחוגים במחירים שווים לכל נפש.

היום (ראשון) סיפר יוזם המחאה, יהורם שטרית כי בעקבות הצלחת המחאה ביום שישי הוחלט להקפיא את המכרז ולדון בנושא רק בעוד מספר חודשים.

יהורם שטרית ופעילים בבת גלים, היום. צילום: מרינה צ'רקסקי סטודיו וואן שוט

 

"זה היה יום קשה אבל היתה היענות והגיעו הרבה אנשים, הורים וילדים, והיתה מחאה יפה והיו שלטים. זו היתה הפגנה מאוד תרבותית, והמשטרה נאלצה לשבת על הדשא בכיף ולשתות מים קרים. אני חייב לציין שכל בקשה שלי מראש העיר וכל הבטחה שלו, הוא עד היום מקיים. מה שמגיע מגיע. היום גם שברו סוף סוף באופן היסטורי את החומה שמפרידה בין בת גלים לבה"ד, המחנה הצבאי. המטרה היא ליצור טיילת רציפה מהחוף השקט דרך בת גלים ועד אחרי חוף דדו. 13 קילומטר של טיילת. היום הגיע טרקטור למקום ושברו את החומה ואנחנו מאוד שמחים על תחילת הפרוייקט", אמר שטרית.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות