"האנס הסדרתי מהקריות" נשלח ל-18 שנים בכלא

היום הוחמר עונשו של האנס הסדרתי. באחד המקרים המזעזעים הוא חטף נערה מהקריות, גרר אותה למחסן נטוש, הפשיט ואנס אותה תוך שהוא חותך אותה בפניה ובגופה עם סכין יפנית.
 

בית המשפט העליון החמיר היום (שני) את עונשו של דניס טרטיאקוב, אזרח אוקראיני שזכה לכינוי "האנס מהקריות".

מקרי האונס שתוארו בכתב האישום מזעזעים וקשים לעיכול ואירעו בחורף של שנת 2015.

תחילה ניסה הנאשם לאנוס נערה מקריית מוצקין לאחר ששבה מבילוי וירדה מהמטרונית בדרכה הביתה.. הנערה החלה לצרוח וכך הבריחה את טרטיאקוב מהמקום.

מספר שעות לאחר מכן אירע האירוע הקשה ביותר המתואר בכתב האישום:

טרטיאקוב הגיע לקריית ים שם פגש נערה בת 17 תושבת העיר וניסה לשוחח עימה, אך היא סירבה. הוא תפס אותה בכוח, גרר אותה למחסן בסמטה צדדית ושם אנס אותה באכזריות תוך שהוא הולם בה באגרופים וחותך אותה באמצעות סכין יפנית בפניה ובגופה.

כשבועיים לאחר האונס הברוטאלי ארב טרטיאקוב לצעירה אחרת שצעדה לבדה בקריות, התנפל עליה וחתך אותה באמצעות סכין בצווארה.

 

 

זוכרים? זהו הקלסתרון של האנס מהקריות שהופץ חודשים ארוכים בכל רחבי האיזור

 

המתלוננות סיפרו לחוקרי תחנת זבולון כי לאדם שפגע בהן יש מבטא זר וכי הוא נשא על כתפו תיק צד אפור. הן תיארו כיצד נראה האיש והרכיבו את קלסתרונו בסיוע החוקרים.

 

החפצים שנמצאו בתיקו של טרטיאקוב בעת שנעצר. בין היתר גם המילון שזיהו קורבנותיו. צילום: דוברות המשטרה

אנשי המעבדה לזיהוי פלילי נטלו דגימות DNA של החשוד שנאספו מזירת האונס במחסן, אלא שטרטיאקוב נותר חופשי ולא נעצר גם חודשים ארוכים אחר כך, עד שחלה תפנית דרמטית כאשר אחת הנערות הבחינה לתדהמתה, כעבור שמונה חודשים מהיום בו נאנסה, בנאשם אשר חלף על פניה ברחוב בקריית ביאליק.

 

הנערה שנאנסה באכזריות, הבחינה לפתע לתדהמתה באנס חולף על פניה ברחוב. בתמונה: טרטיאקוב, האנס הסדרתי מהקריות. צילום: דוברות המשטרה

 

הנערה שנאנסה באכזריות זיהתה את הנאשם בעת שצעד מולה וצלצלה בהיסטריה למשטרה וסיפרה כי ראתה כעת במקרה את האיש אשר אנס אותה. מסתבר שהנערה ירדה במקרה לעשן סיגריה עם חברה ולפתע זיהתה את טרטיאקוב, בין היתר על פי תווי פניו ולפי סגנון הליכתו. הוא נעצר מיד על ידי צוות סיור משטרתי שהוזעק למקום. ברשותו נתפסו תיק הצד האפור, מילון רוסי- אנגלי וסכין יפנית שהיו עמו בעת מקרי האונס.

בית המשפט המחוזי בחיפה הטיל על טרטיאקוב עונש של 13 שנות מאסר מאחורי סורג ובריח, ופיצוי לקטינה בסך של 90,000 שקלים.

הפרקליטות ערערה על קלות העונש ועל הזיכוי מעבירה של פציעה בנסיבות מחמירות כלפי המתלוננת השניה.

היום כאמור החליטו שופטי העליון להחמיר בעונשו של טרטיאקוב וגזרו עליו 18 שנות מאסר בפועל.

וכך נכתב בין היתר בפסק הדין הנוקב של שופטי העליון:

הנאשם "ביצע את המעשה באכזריות קיצונית, תוך דקירת וחיתוך המתלוננת הקטינה בסכין ללא הבחנה, בפניה, צווארה, אצבעותיה וחזה. היכן שנחתה הסכין היא חתכה ודקרה בבשר החי, כשהמשיב (הנאשם טרטיאקוב- ק"ר)  מותיר את המתלוננת, נערה מתבגרת, בת 17, בתולה בעת המעשה, הבאה מאוכלוסייה מוחלשת שגם ככה החיים לא האירו לה פנים ונסיבותיה היו קשות, מצולקת תרתי משמע, הן פיזית והן נפשית…. הנפגעת מתוארת כנערה עצובה, מופנמת, מסוגרת, כבויה רגשית, מיואשת וללא כל ציפיות מהאחר, מסביבתה הקרובה ומהחיים בכלל…… ".

עוד נכתב בפסק הדין כי הנערה "נפגעה מהסכין בפנים בחמישה מוקדים, כשמדובר בפציעות גדולות ובצלקות מכוערות ומרובות שהשחיתו את פניה…. כל אדם המביט בה מעלה שאלות, ובגין כך היא מתנהלת בשיער פזור וכובע קסקט מעל לראשה בניסיון לכסות את צדדי הפנים ולצמצם את ההתמודדות עם שאלות ומבטים של אחרים. היא חשה בדידות קשה וניכור חברתי, מה שמותיר אותה בודדה בהתמודדות עם התכנים הקשים של הפגיעה. השלכות הפגיעה והנזקים ניכרים בכל מישורי חייה והינם חמורים ביותר", כתבו השופטים.

לאור הנזקים שגרם טרטיאקוב למתלוננת הגדיל בית המשפט העליון את סכום הפיצוי לנערה מ- 90 אלף שקלים ל- 150 אלף שקלים. בנוסף הרשיעו אותו השופטים בעבירה ממנה זוכה במחוזי בחיפה – של פציעה בנסיבות מחמירות, וחייב אותו לפצות גם את המתלוננת הנוספת, בסכום של 50,000 שקלים.

את המדינה ייצגה בבית המשפט העליון עו"ד תמר פרוש מהמחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה. ההליך בבית המשפט המחוזי נוהל ע"י עו"ד מיטל חן-רוזנפלד מפרקליטות מחוז חיפה.

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות