השופט יכריע מחר בעתירתה של עינת קליש

לפני שעה קלה הסתיים בבית המשפט המחוזי בחיפה הדיון בעתירתה של עינת קליש רותם, לאחר שמשרד הפנים פסל את התמודדותה לראשות העיר.


הערב (שלישי) לפני זמן קצר הסתיים בבית המשפט המחוזי בחיפה הדיון בעתירה שהגישה עינת קליש רותם, לאחר שמשרד הפנים פסל את התמודדותה לראשות עיריית חיפה.

כזכור לפני מספר ימים פסל משרד הפנים את מועמדותה של קליש לאחר שגם רשימתה וגם רשימתו של המועמד הוותיק ישראל סביון, נחתמו על ידי אותו בא כוח, עורך דין של מפלגת העבודה, כאשר התנהלות שכזו מנוגדת לתקנות.

בא כוחה של קליש, עו"ד איתן הברמן, טען היום בדיון כי מדובר בליקוי טכני ולא מהותי.

"כשהגשנו את הרשימה, פקיד הבחירות כתב כי ההצעה נבדקה, ולא נמצאו ליקויים. שלוש שעות אחר כך, הוגשה רשימה אחרת, בראשות ישראל סביון, כרשימה משותפת. התוצאה – אחרי שהוגשה רשימה תקינה עם מועמד תקין, מה שהיה לגיטימי הפך ללא לגיטימי"

 

סביון וקליש .ההכרעה מחר. צילום: אלבום פרטי

בא כוחה של המדינה טען בדיון: "אם המחוקק היה פותר את הרשימה מחתימה, היה אומר מפורשות. החתימה של מיופה כוח מקפלת בתוכה חתימת קיום שבלעדיה הרשימה פסולה; ברגע שחתימת מיופה כוח חתם על שתי הרשימות, שתיהן בטלות באותו רגע".

בא כוחו של ישראל סביון ורשימת "אוהבי חיפה" טען: "רשימת סביון כשרה; הם טוענים שהם הגישו קודם – זה נימוק חסר. קובעים להגיש עד השעה 12 – זה שאחד מגיש בתשע בבוקר והאחר ב-12 אינה משנה דבר".

גם בא כוח המדינה התייחס לטענות עורך דינה של קליש, שציין כאמור את העובדה שרשימתה של קליש הוגשה טרם המועד בו הגיש סביון את רשימתו – ועל כך אמר בא כוח המדינה: "טענת החתימה קודם אינה טענה כי זה ליקוי לא בר תיקון. אין לנו כאן מצב שיש לנו משהו כשר לעומת משהו אחר שהוא פגום בצורה כלשהי שניתן להכשרה. יש לנו משהו כשר לעומת כלום. לא ניתן לתת מובנים אחרים – יש להגיש רשימה אחת".

השופט המחוזי רון שפירא ימסור מחר את החלטתו בעניין.

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות
Ads