ירידה חדה בבניית דירות 6 חדרים בקריות

מניתוח נתוני הלמ"ס שערך ארגון קבלני חיפה והמפרץ עולה כי ברבעון הראשון של שנת 2018 כמעט ואין בניה של דירות בנות 6 חדרים, כאשר רק בקריית אתא קיימת בנייה של דירות אלו, 12 במספר.

 

פרויקט URBAN TOWER של חברת שרביב בקרית מוצקין קרדיט הדמייה וויופוינט

לדברי חיים פייגלין, יו"ר ארגון קבלני חיפה "הבעיה היא לא מחסור בדירה גדולה או קטנה. הבעיה היא שיש מחסור כללי בדירות. שוק הדיור במשבר ושורה של חסמים, עיכובים בירוקרטיים ומחיר למשתכן אחד מונעים בנייה של תמהיל מגוון של דירות לכל פלחי האוכלוסייה. אני קורא לממשלה להתעורר להתחיל לתכנן 4.5 מיליון דירות על מנת שנוכל לספק דיור לילדים של היום ולמשפרי הדיור של מחר".

הצניחה הדרמטית ביותר התרחשה בקריית מוצקין, בה נבנו 224 דירות 6 חדרים במהלך שנת 2017, וברבעון הראשון של השנה אף לא אחת. בקריית ביאליק נבנו 6 דירות בשנת 2017 ובקריית ים דירה אחת, בשתיהן אין בניה חדשה של דירות גדולות. היחידה שיוצאת דופן היא קריית אתא עם בניה של 12 דירות 6 חדרים ברבעון הראשון של השנה, ו-13 דירות כאלו בכל שנת 2017.

לדברי שרה אילין, סמנכ"לית השיווק בחברת שרביב הבונה את פרויקט URBAN TOWER בשכונת משכנות האומנים בקרית מוצקין "מדובר במוצר פרימיום הפונה לפלח שוק מסוים, בעיקר משפחות עם מספר ילדים המבקשות להגדיל את הדירה שברשותם. קריית מוצקין מרכזת ביקושים רבים בקרב זוגות צעירים, שאין להם עדיין צורך בדירות גדולות כאלו, ומעדיפים לרכוש דירות בנות 4 או 5 חדרים ואולם בפרויקט שלנו יש גם מעט דירות בנות 6 חדרים שפונה לבעלי אמצעים שמבקשים את המוצר הזה"

מדובר במגדל המתנשא לגובה של 21 קומות, 98 דירות בתמהיל מגוון של דירות בנות 4, 5 ו-6 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים רחבי ידיים. המגדל נמצא בחלק המערבי של השכונה, כך שכבר מהקומה השלישית נשקף נוף לים. לחברת שרביב פרויקט נוסף בקריות – פרויקט גבעת אלונים בקרית אתא, שהינו פרויקט המגורים הגדול ביותר הנבנה באזור הקריות, הכולל 622 יח"ד בבניה רוויה, בנייני בוטיק וצמודי קרקע.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בעסקים