המהפך של ביאליק

קרית ביאליק משקיעה באופן חסר תקדים בשדרוג השכונות הוותיקות לצד הפיתוח של השכונות החדשות: הוקמו פארקים חדשים, שופצו חצרות בניינים והורחבו מבני ציבור ובתי ספר

עיר בשדרוג: מדשאות, ספרייה חדשה וסלילת רחובות. צילום: עיריית ק. ביאליק

עיר בשדרוג: מדשאות, ספרייה חדשה וסלילת רחובות. צילום: עיריית ק. ביאליק

פיתוח חסר תקדים בקרית ביאליק. שכונת צור שלום זכתה בשנים האחרונות למתיחת פנים משמעותית, בסיוע ארגון קרן היסוד הוקם ברחוב חיים מגרש משחקים גדול המהווה מוקד משיכה לתושבי השכונה והסביבה. פארק נוסף שהוקם בשכונה בעלות כוללת של 700,000 שקל הוא פארק מימון החדש, שנבנה על שטח נטוש מאחורי הרחובות פרישמן ומימון. הפארק, המשתרע על שטח של כ-4 דונם כולל מגרש משחקים לילדים מגיל 3, מרבדי דשא מוריקים על גבעות פורחות, תאורת רחוב חדישה ופינות הצללה לנוחות הציבור. השטח עמד נטוש ומוזנח במשך תקופה ארוכה, עשיר בעשבייה ובמאגרי פסולת אדירים אשר פגעו בחזות השכונה וברווחת חיי התושבים. לאחר השיפוץ ניתן ליהנות מפינת חמד נוספת בעיר המתווספת למספר רב של מגרשים ופארקים שנבנו או עברו שדרוג ושיפוץ.
ברחוב ש"י עגנון שופצו חצרות בין בלוקי הבניינים, הוכנסו פינות ישיבה, מדשאות וצמחיה, כל זה בעלות של כ-600,000 שקל. פרויקט דומה של שיפוץ חצרות בתי הדיור הציבורי בוצע גם ברחובות הפרטיזנים, לוחמי הגטאות ובורלא במימון משותף של חברת "עמיגור" והעירייה.
גם מבני ציבור רבים בשכונה שינו את פניהם: נבנה מבנה נוסף הכולל 4 כיתות לימוד בבית הספר פסגות; שופץ מבנה בבית הספר יד"ע בעלות של כ-1.5 מיליון שקלים ובימים אלו יוצא מכרז לשיפוץ המבנה השני; הוקם מועדון לניצולי שואה ובו ציוד מיוחד לכבדי ראייה, חדר מחשבים מאובזר וממ"ד; שופץ ושודרג מועדון לבני נוער עולי אתיופיה בעלות של כ-600,000 שקל; באצטדיון הכדורגל הוקם מגרש אימונים לנוער, שבו הונח דשא סינטטי בעלות של כ-900,000 שקל; וכן הוקם "בית לגדול טוב" במתנ"ס צור שלום בשיתוף חברת "תנובה", שמהווה מרכז העשרה לגיל הרך ולילד המושך אליו את תושבי השכונה אך גם מחוצה לה.
לאחרונה חודשה הספרייה הציבורית הממוקמת בבית הספר "פסגות" שפועלת כספרייה משולבת, כאשר בשעות הבוקר ניתן מענה לתלמידי בתי הספר ולסגל המורים, ובשעות אחר הצהריים משמש המבנה כספריה ציבורית הנותנת מענה לקהל הרחב. בשיפוץ הושקע קרוב לחצי מיליון שקל, מתוכם כ-65 אלף שקל בהצטיידות.
בימים אלו מתקיימות העבודות לשיפוץ מבנה המתנ"ס בצור שלום כולל הוספת חדרי פעילות בעלות של כ-700,000 שקל. ביוזמת ראש העירייה נפתח בשכונה מעון יום רב תכליתי המופעל על ידי נעמ"ת ובו שוהים פעוטות וילדי השכונה עד השעה 18:00.
בתקופת כהונתו של אלי דוקורסקי כראש העירייה נסללו מחדש רבים מרחובות השכונה ובהם: בורלא, חצב, השושנים, רקפות, גוש חלב (חלקית) וגיורא, שבו הוקמה גם המזרקה הראשונה בעיר, שמחליפה צבעים בשעות החשיכה. טופחו גינות ופינות חמד רבות.
ראש העירייה אלי דוקורסקי דרש ממשרדי ממשלה לצד פיתוח השכונות החדשות להשקיע בשכונות הוותיקות. לצורך כך, הוקמה תוכנית העבודה "חדש מול ישן", במסגרתה תמשיך הרשות להשקיע בשנים הקרובות עשרות עשרות מיליוני שקלים בשיפוץ ושדרוג התשתיות. כך יבצעו עבודות קרצוף, ריבוד והתאמת השוחות ברחבי שכונת צור שלום, שיכללו תיקוני אבני שפה, הסדרת מדרכות, החלפת תאורה. כמו כן, יוקם פארק אריאל שרון בהשקעה של 15 מיליון שקלים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק