"קעקוע מודיע שזה הגוף שלי, ולא אתן לאף אחד, אפילו למחבל, לקחת ממני את זה"

פצועי צה"ל ונפגעי פעולות איבה וטרור מקעקעים את הצלקות: אירוע יוצא דופן שמטרתו לרפא את צלקותיהם הגופניות והנפשיות
מוזיאון חיפה לאמנות יארח את הפרויקט המרגש "Healing Ink", שמטרתו לרפא את צלקותיהם הגופניות והנפשיות של פצועי צה"ל ונפגעי פעולות איבה וטרור באמצעות אמנות הקעקוע.

המיזם האמריקאי מגיע לישראל ומציע לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות איבה וטרור לעבור תהליך החלמה ייחודי שמתחיל בגוף ונקשר בנפש, באמצעות אמנות הקעקוע. במסגרת המיזם שפועל בכל העולם ומסייע לאלפי נפגעי פעולות טרור ומלחמה, תגיע למוזיאון חיפה לאמנות נבחרת בינלאומית של כ-30 מקעקעים בעלי שם עולמי, הפועלים בהתנדבות, במטרה לתרום את כישוריהם האמנותיים, לעזור ולכסות את הצלקות הגופניות והנפשיות של הנפגעים.

מרפא את הצלקות. קרדיט צילום דילון מאייר

מרפא את הצלקות. קרדיט צילום דילון מאייר

המקעקעים היו בקשר עם המועמדים במשך מספר חודשים, במסגרתו התגבש מתווה הקעקוע. שיאו של התהליך יתנקז לכדי ערב אחד בו יתקבע הקעקוע על גופם של המועמדים במרחב המוזיאלי, באשכול התערוכות "Shop it!".

קרייג דרשוביץ, מייסד מיזם Healing Ink:  "קעקוע הינה הצהרה, קעקוע מודיע, זה הגוף שלי. זה החיים שלי. ולא אתן לאף אחד, אפילו למחבל, לקחת ממני את זה. הצלקת לא נותנת לאנשים מנוח, היא תזכורת קבועה לטראומה. אנו מאמינים שלקעקוע יש כוח לעזור בתהליך השיקום. הקעקוע ניתן בהתנדבות ומתוך רצון להיטיב, זה גם מרגיש לניצולים שמישהו מכיר בפציעתם. מה גם שיופייה של התוצאה היא ה'נשק' הטוב ביותר נגד הכיעור שבמלחמה" .

"זה הגוף שלי, ולא אתן לאף אחד לקחת ממני את זה". קרדיט צילום: דילון מאייר

"זה הגוף שלי, ולא אתן לאף אחד לקחת ממני את זה". קרדיט צילום: דילון מאייר

נסים טל, מנכ"ל מוזיאון חיפה: "הקעקוע הוא חלק מהגדרה אישית של האדם, ומכילה בתוכה תרבות, היסטוריה וערכים, בדיוק כמו מוזיאון. החיבור בין אמנות הקעקוע לחלל מוזיאלי משלימה האחת את השנייה ואני שמח על הזכות לארח את פרויקט Healing ink, ומודה להם על תרומתם לקהילה בישראל".

ניסים טל מנכ"ל "מוזיאוני חיפה". צילום: ניוז

יום חמישי 25.10.18, החל מהשעה 16:00.

הכניסה חופשית.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה