איך הציל צוות כללית את חייו של גבר בן 43?

צוות כללית הציל את חייו של אדם אשר הגיע למרפאה מלווה באחיו ואז צנח ואיבד את הכרתו
 

צוות מרפאת כללית הציל את חייו של אדם הידוע כרגיש לפנצילין, לאחר שפיתח תגובה חריפה למוקסיפן שנטל על דעת עצמו…..

במהלך משמרת בוקר הגיע למרפאה מטופל בן 43, מלווה באחיו, כשהוא חש רע מאוד. הצוות הבחין מיד שהמטופל במצב בריאותי ירוד מאוד, מזיע וסובל מתפרחת אדומה מפושטת על פני כל גופו, מלווה בגרד עז.

המטופל סיפר לאחיות שהוא נטל על דעת עצמו אנטיביוטיקה מסוג מוקסיפן, בשל בעיה בשיניים ממנה הוא סובל, למרות שידוע לו שהוא רגיש לאותה משפחה של אנטיביוטיקה.

האחות נסרין מטאנס, מנהלת הסיעוד במרפאה, שקיבלה אותו לטיפול הבינה מיד כי מדובר בתגובה אלרגית לפניצילין ומיהרה להזעיק את ד"ר סלים מטאנס – מנהל המרפאה. במקביל, דאג הצוות להזעיק אמבולנס למרפאה.

עם הגעתו של ד"ר מטאנס, הוחל מיד טיפול אינטנסיבי בנוזלים, סטרואידים ואדרנלין. אך התגובה היתה כה חריפה שהחולה המשיך להתדרדר ואיבד את הכרתו.

 


מצילי חיים. ד"ר הינו נאדיה, ד"ר סלים מטאנס ונסרין מטאנס. צילום: דוברות כללית 

לעזרתו של ד"ר מטאנס הוזעקה גם ד"ר הינו נאדיה – רופאת הנשים במרפאה וביחד החלו השניים בביצוע פעולות החייאה, עד להתאוששות ושיפור במצבו.

כאשר הגיעה למרפאה ניידת טיפול נמרץ הובהל החולה לבית חולים, שם אושפז ביחידה לטיפול נמרץ כללי. כעבור 24 שעות מצבו התייצב ולאחר יומיים הוא שוחרר כשהוא במצב כללי טוב.

כעבור מספר ימים חזר המטופל למרפאה ביחד עם בני משפחתו בכדי להודות לצוות שהציל את חייו.

ד"ר סלים מטאנס, מנהל המרפאה, מסביר כי תגובה אלרגית עלולה לגרום לשוק אנאפילאקטי מסכן חיים ולכן חשוב מאוד לפנות לטיפול מיד עם הופעת סימנים ראשוניים כגון פריחה, גרד, נפיחות או קשיי נשימה. כמו כן, אם ידועה רגישות לתרופה מסויימת, חלב, ביצים, בוטנים או כל מוצר אחר, יש להימנע מהם ואפילו מומלץ לשאת מזרק אפיפן לעזרה ראשונה, בהתאם להנחיות הרופאים.

"אנטיביוטיקה אין ליטול ללא הוראת רופא, כל שכן כאשר ידוע על רגישות. במקרה זה טעה האיש בשיקול הדעת ונקלע למצב מסכן חיים. אנו שמחים שהתאפשר לנו להציל את חייו", אמר ד"ר מטאנס: "אלה הרגעים שנותנים משמעות נוספת במרפאת הכללית".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בבריאות