"אוהבים את חיפה – סוגרים את בז"ן" 

כ-200 מפגינים השתתפו אתמול בעצרת המחאה בהם גם חברת הכנסת יעל כהן פארן
כ 200 תושבי חיפה והקריות הפגינו אתמול (מוצ"ש) בעקבות פרסום טבלת המפעלים המזהמים. הפעילים דורשים מהממשלה והרשויות לסגור את בתי הזיקוק ולפעול באופן מיידי כנגד הפרות זיהום האוויר.

בראש ההפגנה עמדו פעילי "מגמה ירוקה", "מנקים את מפרץ חיפה", "מרכז מחקר סביבתי חיפה" ו"הקואליציה לבריאות הציבור".

להפגנה הצטרפו גם ח"כ יעל כהן פארן, נציגים ממועצת העיר והמועמד לראשות העירייה, אביהו האן.

 

פעילים ותושבים אתמול בכיכר זיו. צילום מגמה ירוקה

עצרת המחאה באה בעקבות הפרסומים החמורים מהשבועיים האחרונים; הפרסום השבוע על הובלתם של המפעלים במתחם קבוצת בז"ן בדירוג המפעלים המזהמים במדינה, פרסום העלייה בחריגות של בז"ן ב-2017 ביחס ל-2016 בדו"ח מרשם פליטות לסביבה של המשרד להגנת הסביבה וכן פרסום משרד הבריאות כי חיפה ממשיכה להוביל בהיארעות מקרי הסרטן בישראל.

לרצף הפרסומים החמור נלווית הדלפת ממצאי דו"ח מיוחד של חברת הייעוץ מקינזי, דו"ח חשוב ביותר שבחן את סוגיית סגירת בתי הזיקוק בחיפה ואת המלצת משרד ראש הממשלה בנושא. מארגני העצרת דורשים לפרסם את ממצאי הדו"ח לציבור הרחב וליישם את ההמלצות שלו.

 

ההפגנה אתמול לסגירת בז"ן. צילום: מגמה ירוקה

ישי וולפוביץ', מנהל קמפיין מפרץ חיפה בארגון "מגמה ירוקה" וממארגני העצרת: "אנחנו אוהבים את חיפה ולכן הגיע הזמן לסגור את בז"ן. אנחנו דורשים מהממשלה והרשויות לפרסם את דו"ח מקינזי, לפעול לסגירת בתי הזיקוק ולבנות תכנית בין-משרדית להבראת מפרץ חיפה. עד שזה יקרה, אנחנו דורשים כבר היום אכיפה מחמירה והטלת סנקציות חמורות נגד התעשייה המזהמת. חיי תושבי מפרץ חיפה אינם הפקר".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות