עמותת "שינוי": "חיפה מתדרדרת בכל הפרמטרים"

בעמותת "שינוי בחיפה" מבקשים מהבוחרים לקרוא את התוכנית אותה חילקו בכל בית אב ולכל התושבים וטוענים: "בעיקר ב- 15 השנים האחרונות, תחת הנהלתו הכושלת של ראש העיר יונה יהב, הפכה חיפה לעיר מתדרדרת בכל הפרמטרים"


 

עמותת שינוי בחיפה פונה בימים אלו לבוחרים להקדיש זמן לקריאת תוכנית 2070 אותה יזמה ולבחור במי שיוכל להוביל את התוכנית.

בעמותה אמרו היום: "חיפה היא העיר שהובילה את הכלכלה והחינוך בישראל עוד לפני הקמת המדינה ועד לפני כ- 30 שנה. לדאבוננו לאחר מכן, בעיקר ב- 15 השנים האחרונות, תחת הנהלתו הכושלת של ראש העיר יונה יהב, הפכה חיפה לעיר מתדרדרת בכל הפרמטרים, ומעיר עשירה הפכה לעיר עניה. היוזמה להקמת העמותה באה לאחר שחברי העמותה הגיעו למסקנה שהנהלת העיר בראשותו של יהב חסרה את הכישורים הדרושים להפוך את מגמת ההתדרדרות".

עוד הוסיפו בעמותה ואמרו: "באין הנהלת עיר שתעצור את ההתדרדרות, החליטו חברי העמותה לנצל את שנת הבחירות בכדי לעשות את השינוי הנדרש. רבים מחברי העמותה מעורבים ותורמים לקהילה ומידי שנה תורמים כספים רבים למוסדות חינוך, תרבות ובריאות בישראל והם החליטו שהשנה ינתבו את כספי התרומות לטובת השינוי הדרוש לעירם ויממנו תכנית לטווח ארוך – חיפה 2070, לפיתוח העיר בקצב הגידול השנתי הממוצע במדינה. לשם כך, שכרו את טובי הכלכלנים, יועצי תחבורה, תשתיות ואדריכלים אורבניים מהארץ ומהעולם וכל זאת בהשקעה של מיליוני שקלים מכיסם הפרטי".

 

 

יו"ר עמותת שינוי, גד זאבי. צילום: כתום צלמים

 

בעמותה אומרים כי פתרונות ל- 50 השנים הבאות מוצעים בתוכנית חיפה 2070 שנמסרה לכל בית אב בחיפה וחולקה לתושבי העיר.

על פי התוכנית מציגה העמותה כמה מתוך הנתונים של מצב העיר בהווה: "לחיפה הגירה שלילית. 3,300 תושבים עוזבים את חיפה מידי שנה. 10,000 סטודנטים מסיימים תואר ראשון של לימודים אקדמאים בכל שנה ורק מספר מאות בודדים נשארים בעיר, כי חיפה לא מספקת להם מקומות תעסוקה הולמים. 55% מכוח העבודה בחיפה עובדים מחוץ לחיפה. ההשקעה השנתית בתלמיד של עיריית חיפה הוא פחות מ 11,000 שקלים, בעוד שערים אחרות בישראל משקיעות בין 15,000 – 18,000 שקלים לתלמיד בשנה".

עוד מציגים בתוכנית את מס' לינות התיירים בחיפה אשר פחת ב- 10 השנים האחרונות ביותר מ- 70,000 לינות בשנה.

הריבוי הטבעי (לידות לשנה) בחיפה הוא ¼ מהממוצע הארצי.

ההכנסות פר תושב בחיפה גדלות בקצב של  % ½ 1 לשנה בעוד שהממוצע הארצי הוא גידול של 3.6% לשנה פי  ½ 2 מאשר בחיפה.

הכנסות העירייה מארנונה הם 70% ממגורים ו- 30% מעסקים בעוד שבכל הארץ היחס הוא הפוך.

 

חיפה, טוענים בעמותה, היא עיר עניה ועיר עניה לא יכולה לספק את הצרכים של תושביה:

"תל אביב בשנת 1995 הייתה חייבת לבנקים למעלה מ 3 מיליארד שקלים והיום יש לתל אביב יתרות של יותר מ 7 מיליארד שקלים  ומהפך זה הוא תולדה של תכנית מתאר עכשווית לטווח ארוך, שמנוהלת ע"י ראש עיר בעל כישורי ניהול, היודע להאציל סמכויות למנהלי האגפים שלו, המקדם את העיר עפ"י תכנית המתאר ושאיננו צנטרליסט כמו יהב המדכא את ראשי האגפים שלו. הכל ניתן להיעשות אם יש תכנית מתאר עכשווית המבוססת על צמיחה כלכלית ובראשות העיר עומד אדם בעל ניסיון ניהולי בחברות גדולות והמבין בכלכלה".

אנשי העמותה אמרו עוד כי "לחיפה אין תכנית מתאר עכשווית. תכנית המתאר האחרונה המאושרת לחיפה היא מ- 1936 כאשר חסן שוקרי היה ראש העיר. מאז הנהלות העיר לא השכילו לתכנן ולאשר תכנית מתאר מתאימה למאה ה- 21 וזו הסיבה העיקרית להתדרדרות. וכשאין הנהלה ואין ברירה, תושבים שדואגים לעתיד עירם צריכים לקום ולעשות מעשה וזה מה שעושה העמותה. נודה לכל אחת ואחד מכם שטובת העיר חשובה לכם, אם תקדישו 15 דקות מזמנכם ללמוד את הכתוב בחוברת וב- 30.10 תבחרו בהנהלה חדשה בראשות מועמד שלדעתכם ניחן בכישורים המתאימים לממש את התכנית "חיפה 2070" שתביא לחיפה אושר ועושר", אמרו היום בעמותה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads