מכללת גימלאי ההסתדרות נפתחה השבוע בחיפה

העיתונאי והכתב הצבאי יוסי יהושע הרצה השבוע בפני הגימלאים בפתיחת מכללת ההסתדרות במגדל ארמון בחיפה
 

"צה״ל יכול וצריך להתמודד טוב יותר מול ההתפרעויות על הגדר בעזה. אסור להגיע להסדרה תחת אש אלא רק אחרי חיזוק ההרתעה". הדברים נאמרו בהרצאתו השבוע בפני  הגימלאים- חברי ההסתדרות בחיפה, במפגש של מכללת ההסתדרות בחיפה.

באולם רחב ידיים במגדל ארמון בחיפה, המשמש באופן זמני גם כביתה של ההסתדרות במרחב חיפה, נפתחה השבוע שנת הלימודים החדשה של מכללת ההסתדרות עבור הגימלאים חברי ההסתדרות. האולם, שמיועד להכיל כ- 300 איש, היה מלא מפה לפה בגימלאיות וגימלאים חברי ההסתדרות במרחב חיפה. במפגש הראשון השנה התארח העיתונאי יוסי יהושוע, הכתב הצבאי של ידיעות אחרונות, שהרצאתו עסקה באיומים על מדינת ישראל מהמנהרות בעזה עד לטילים של חיזבאללה.

קרדיט תמונה: הסתדרות מרחב חיפה.

משה מזרחי, יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה התרגש עד מאוד מההיענות הגדולה של גמלאים להשתתף במיזם 'מכללת ההסתדרות' אותו החל רק בשנה שעברה "אנחנו חבים תודה ענקית לגימלאים ולגימלאיות, הם עלו לפה, נלחמו על הקמת המדינה, בנו לנו את מדינת ישראל, ובזכותם אנחנו חיים פה. כדאי מאוד שפקידי האוצר ידעו זאת לפני שהם מחליטים לקצץ בקצבאות הזיקנה או בפנסיה של הגימלאים. צריך להזכיר להם את המשפט 'אל תשליכני לעת זיקנה' . אני פה להבטיח שההסתדרות תאבק ולא תיתן יד לפגיעה בגימלאים היקרים.

אני קורא לכל גימלאי להצטרף להסתדרות, ליהנות ממכללת ההרצאות ומהטיולים הנהדרים שההסתדרות מארגנת עבורם, והכל במחירים מסובסדים. אנחנו מחויבים לשמור ולהגן על הזכויות של הגימלאים ולתת לכם את האפשרות להעשיר את עצמכם וליהנות מהחיים.

קרדיט תמונה: הסתדרות מרחב חיפה.

אני רוצה להודות למרים פרקש שמונתה לתפקיד של רכזת הגימלאים בהסתדרות במרחב חיפה ועושה ככל יכולתה עם הרבה אהבה ומסירות למען הפרויקט המכובד הזה של המכללה האיכותית למען הגימלאים חברי הסתדרות".

עו"ד מרים פרקש, יו"ר האגף לתרבות והשכלה ורכזת הגימלאים בהסתדרות בחיפה, שהקימה את המכללה ואחראית עליה בירכה את הגימלאיות והגימלאים הרבים שהגיעו לפתיחת המכללה של ההסתדרות בחיפה עבור הגימלאיות והגימלאים.

"אני חייבת לציין בתחילת דברי, את תודתי העמוקה ומקרב לב, למשה מזרחי- יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה, אשר מרגע שהוחלט על הפרויקט הזה, של הקמת מכללה לגימלאיים,  קיבלתי ממשה מזרחי את כל הגיבוי והתמיכה, בכל רגע ורגע, ובכל צומת של תהליכי קבלת ההחלטות להקמה ולהפעלת המכללה. האנרגיה החיובית הזאת דחפה אותי יום יום להמשיך בהתלהבות ולרשום אנשים למכללה.

עם פתיחת  הסדרה של עשר ההרצאות  איחלה פרקש לגימלאים מפגשים של למידה מעמיקה וחוויתית. "אני מקווה שההתלהבות מהלמידה ומהידע שיוענק לכם במסגרת המכללה של ההסתדרות בחיפה, ילוו אתכם  לאורך כל ההרצאות.

פרקש הודתה לאבי ניסנקורן יו"ר ההסתדרות על המפעל המכובד לפעילות המבורכת לגימלאים. "אחד המסרים החשובים של ההסתדרות הכללית בראשותו של אבי ניסנקורן, עוסקת ב"האדם במרכז", ומבטא את המחויבות של ההסתדרות להכיר ולכבד כל אדם. המסרים של ההסתדרות מבטאים את השליחות שלנו כמוסד ציבורי שנותן שירות ויחס ותמיכה הן לאדם העובד והן לגימלאי".

קרדיט תמונה: הסתדרות מרחב חיפה.

למכללה הגיעו אנשים ונשים שעבדו במגוון של מקומות עבודה במרחב והם מהווים פסיפס נפלא של החברה הישראלית. בנוסף, הגיעו למכללה גימלאים אשר מתגוררים בכל האזור של ההסתדרות במרחב: מכל השכונות בעיר חיפה, מקריית חיים, מקרית מוצקין, מקרית ביאליק, מקרית ים, מקרית אתא, מקרית טבעון, טירת הכרמל, ואפילו מקבוץ אדמית בגליל, וגם זוג מקיבוץ רגבה.

יעקב סייג, יו"ר הסתדרות הגימלאים בהסתדרות במרחב חיפה, אמר כי המכללה של ההסתדרות בחיפה באה לתת לחבריה לימודי העשרה, והכרה עם הנושאים העומדים על סדר היום של החברה הישראלית. יחד עם זאת הסתדרות הגימלאים עומדת לערוך הפגנה גדולה בתל אביב למניעת הקיצוץ של כ 1.5% בתשלומי הפנסיה, נוסף לדמי הניהול הנגבים מכל גימלאי וגימלאית מידי חודש בחודשו.

"הסתדרות הגימלאים תמשיך להיאבק על הנחות בתרופות לגימלאים ושמירה על זכויות המוקנות על פי החוק. אני שולח ברכות  ליו"ר  ההסתדרות במרחב משה מזרחי, ולעו"ד מרים פרקש רכזת הגמלאים במרחב, על  היוזמה הברוכה של הקמת המכללה  הנותנת  מסגרת איכותית ומעניינת לגימלאים חברי הסתדרות".

קרדיט תמונה: הסתדרות מרחב חיפה.

לפני שהזמינה מרים פרקש את העיתונאי יוסי יהושוע לשאת את הרצאתו, היא הודתה לצוותים בהסתדרות שסייעו בהכנת האירוע, לאודי דהן מנהל האחזקה המרחבי, ולכל הצוות של העובדות- רימה, חנה ונטלי. לדני חפץ יו"ר אגף מינהל וכח אדם, ליפה לאור מנהלת לשכת יו"ר ההסתדרות במרחב, לשלומי בן, לאבי היילו ולמזכירות- דלית ואלינור.

עו"ד מרים פרקש הציגה את המרצה, העיתונאי יוסי יהושוע, המשמש כעיתונאי ישראלי והכתב לענייני צבא וביטחון של ידיעות אחרונות.

יוסי יהושוע נולד בנהריה. עם גיוסו לצה"ל התנדב לחטיבת הצנחנים והתקבל לפלוגת ההנדסה החטיבתית, עבר מסלול הכשרה כלוחם וקורס מ"כים חי"ר ולקח חלק בלחימה בדרום לבנון.

יהושוע הצטרף ל"ידיעות אחרונות" בשנת 2000 ובתחילת דרכו שימש ככתב מוניציפלי לאזור תל אביב-יפו. מאז 2003 משמש ככתב הצבאי של העיתון. יהושוע מתמקד בסיפורי חדשות "גדולים". הוא סיקר את מלחמת לבנון השנייה, מבצע עופרת יצוקה, מבצע עמוד ענן ומבצע צוק איתן.

בעת מבצע צוק איתן הצטרף יהושוע אל מח"ט גבעתי עופר וינטר בכניסה לאזור רפיח וליווה את הכוחות מהסיירת החטיבתית. המפגש עם הקצינים בחזית, ובעיקר עם בניה שראל והדר גולדין הותיר על יהושוע רושם עז. הוא צילם אותם וכתב עליהם בעיתון. יומיים אחר כך נהרגו בניה והדר. יהושוע ממשיך ללוות את משפחות גולדין ושראל גם היום.

כותרת הרצאתו של יוסי יהושע היתה 'בין צוק איתן למלחמת הצפון הבאה – איך תראה המלחמה הבאה'. בדבריו במהלך ההרצאה אמר יוסי יהושוע "צה״ל יכול וצריך להתמודד טוב יותר מול ההתפרעויות על הגדר בעזה. אסור להגיע להסדרה תחת אש אלא רק אחרי חיזוק ההרתעה".

הרצאתו של יוסי יהושוע, הכתב הצבאי של ידיעות אחרונות, עסקה באיומים על מדינת ישראל מהמנהרות בעזה עד לטילים של חיזבאללה. בסוגיות צבא וחברה, האם צה"ל הוא עדיין צבא העם? מי מתגייס מי לא ולמה. יהושוע הביא סיפורים מאחורי הקלעים של מערכת הביטחון הישראלית ואיך באמת מתקבלות ההחלטות הגדולות.

 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך