יום שבתון בבחירות? לא לכולם

רגע לפני הבחירות המקומיות הונחה הצעת חוק חדשה על שולחן הכנסת


 

רגע לפני הבחירות המקומיות, הצעת חוק חדשה הונחה השבוע על שולחן הכנסת ותקבע- כי מי שלא יצביע, לא יוכל לממש את יום השבתון. מטרת ההצעה לוודא כי יום השבתון וההפסד הכספי של המשק מצדיק את עצמו ומשרת את המטרה לשמו הוא נועד.

בשבוע הבא יושבת המשק כולו בשל הבחירות המקומיות, ועלות יום כזה למשק עולה על 1.8 מיליארד שקלים, כאשר רבים מבין האנשים כלל לא מגיעים להצביע בקלפי. הצעת החוק החדשה אותה הגיש *ח"כ רועי פולקמן, יו"ר סיעת 'כולנו'* נועדה לעודד את ההצבעה ביום הבחירות ולמנוע מצב בו אנשים מנצלים את יום השבתון ולא ממשים את זכות הבחירה שלהם.

 

שבתון? רק למצביעים

לאור שיעור המצביעים הנמוך והעלות הכספית העצומה למדינה, נועדה הצעת החוק לנסות ולייעל את השיטה, ולהביא למצב בו אנשים יצביעו ובמקביל למנוע הפסד כספי מיותר למשק. הצעת החוק החדשה קובעת כי עובד שלא ימציא אישור הצבעה למעביד שלו- יוכל המעסיק לנכות את שכרו מיום השבתון או לחילופין ייזקף לחובתו יום חופשה בגין היום הזה.

"הצעת החוק נועדה להביא למצב בו מצד אחד אנשים יגיעו לקלפי ויצביעו ביום הבחירות ובמקביל ההפסד הכלכלי למשק ובמיוחד לעסקים הקטנים והעצמאיים לא יהיה לשווא" אמר ח"כ רועי פולקמן, יו"ר סיעת 'כולנו' ויוזם הצעת החוק.

"לאור אחוזי ההצבעה הנמוכים במערכות הבחירות בשנים האחרונות, מקומיות וארציות כאחד, אני סבור כי נכון לנסות ולמצוא נוסחה שתניב תוצאות טובות יותר- הגברת אחוזי ההצבעה ומנגד מניעת מתן יום שבתון למי שאינו מנצל אותו עבור הבחירות".–
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות
Ads