כנס לדוברי השפה הרוסית

כנס לדוברי השפה הרוסית התקיים במתנ"ס ביתנו ביוזמתה של סגנית ראש העיר, יוליה שטראים, במעמד ראש העיר, ובהשתתפות למעלה מ-200 תושבי שכונת הדר

כנס לדוברי השפה הרוסית התקיים במתנ"ס ביתנו ביוזמתה של סגנית ראש העיר, יוליה שטראים, במעמד ראש העיר, יונה יהב ובהשתתפות למעלה מ-200 תושבי שכונת הדר . שטראים, אשר כיהנה בעשר השנים האחרונות כסגנית ראש העיר, מחזיקת תיק הקליטה והעליה ויו"ר העמותה לקליטת עליה, אשר זוכה לתמיכה ואהדה רבה בקרב ציבור העולים ממדינות חבר העמים, שיתפה את הקהל באכזבתה הקשה מכך שבג"צ לא אפשר לה לתקן את הליקוי הטכני שבוצע בהגשת רשימתה (הגישה 7 מועמדים במקום 11 מבלי שמנהל הבחירות העיר לה על כך) ולא איפשר לה להתמודד בבחירות הקרובות. שטראים שקלה פנייה נוספת בעקבות פסק הדין בעניין קליש אך בסופו של דבר הודיעה כי היא עייפה ממלחמות וקראה לציבור התומכים הגדול שלה לתמוך ביונה יהב לראשות העיר וברשימתו "יונה יהב וצעירי חיפה" למועצת העיר, זאת לאחר שיהב הודיע לאחר פסילתה של שטראים בכל אמצעי התקשורת כי יעשה כל שביכולתו על מנת לאפשר לשטראים להמשיך במפעל חייה – טיפול בצרכי אוכלוסיית העולים בחיפה. הקהל הודה לשטראים על כל העשייה והביע עצב ואף כעס על העובדה כי לא תתמודד בבחירות הקרובות.

כנס דוברי רוסית צילום יחצ

לאחר מכן עלה לשאת דברים ראש העיר יהב, אשר הגיע אל הכנס ביחד עם רעייתו, פרופ' רבקה יהב אשר תרגמה עבורו במהלך הכנס את דבריה של שטראים ואת השאלות אשר הפנה הקהל, שכן הכנס כולו נערך בשפה הרוסית. יהב שיתף את הקהל בצערו הרב על פסילתה של שטראים והוסיף כי הוא מאוכזב מאוד שבג"צ לא אישר בסופו של דבר לשטראים להתמודד. יהב הודה לשטראים ארוכות על פועלה ועשייתה למען ציבור העולים בעיר, ציבור אשר לדברי יהב תרם רבות ובאופן משמעותי לעיר במגוון תחומים, בעיקר בתחומי התרבות, הספורט והאמנות וכי יש להמשיך לדאוג ולסייע להם בכל תחום. בהמשך נשאל יהב שאלות הנוגעות למצבה של שכונת הדר בעיקר לגבי מצבם העגום של חלק מהבנים והבניינים בשכונה ויהב הסביר לקהל כי ברוב הגורף של המקרים מדובר במבנים פרטיים, אשר העירייה אינה יכולה לעשות דבר עבורם בלי הסכמת הדיירים או הבעלים, אך הבטיח לדאוג לשינוי בכל דרך ואמצעי ולסייע ככל האפשר, כאשר תוגש תכנית לאישור שיפוץ כל מבנה ישן בשכונה.

בסיום דבריו הודה שוב יהב לקהל על התמיכה בו וברשימתו והזכיר להם כי עליהם להצביע בפתק הצהוב "יונה יהב" ובפתק הלבן "כן – יונה יהב וצעירי חיפה בראשות יונה יהב".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה