הטבח המזעזע בפנסילבניה: רמב"ם הוריד את הדגל לחצי התורן

"מדובר במעשה אנטישמי מתועב, חסר כל היגיון ורווי שנאה המכוון במטרה לפגוע ביהודים. משפחת רמב"ם מבכה את מותם של חפים מפשע", אמר מנהל בית החולים השוהה בימים אלה בפנסילבניה, בה אירע אמש הרצח ההמוני
 

הקריה הרפואית רמב"ם הורידה הבוקר (ראשון) את דגל ישראל ודגל ביה"ח, הנצבים בחזית המרכז הרפואי, לחצי התורן, זאת לאות הזדהות עם אסון הקהילה היהודית בפיטסבורג, פנסילבניה שבארה"ב.

אתמול בשעות הבוקר, שעון ארה"ב, אירע אירוע ירי קטלני בית הכנסת "עץ חיים" שבעיר, אשר גבה את חייהם של 11 אנשים והוביל לפציעתם של שישה נוספים, ביניהם שוטרים.

מדובר באירוע הרצחני האנטישמי החמור ביותר שאירע בארה"ב בשנים האחרונות.

עם היוודע אודות האסון, הנחה פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, הנמצא בימים אלו בפנסילבניה, להוריד את הדגלים בביה"ח לחצי התורן למשך שבוע ימים.

 

בתמונה: הבוקר בכניסה לרמב"ם, הדגלים בחצי התורן. צילום: פיוטר פליטר

 

"בשמי ובשם משפחת רמב"ם כולה, זו שבישראל וזו שמסביב לעולם, אני מבקש להביע זעזוע וכאב עמוק בשל הרצח הטרגי של מתפללי בית הכנסת בפיטסבורג בשבת", מסר פרופ' ביאר והוסיף, "מדובר במעשה אנטישמי מתועב, חסר כל היגיון ורווי שנאה המכוון במטרה לפגוע ביהודים ובאוהבי אדם באשר הם. משפחת רמב"ם מבכה את מותם של חפים מפשע, אשר נרצחו בשל שנאה צרופה והיותם יהודים. ליבנו עם משפחות הקורבנות ואנו מתפללים לשלומם של הפצועים ולהחלמתם המהירה. אנחנו נמשיך לעמוד לצדה של הקהילה היהודית בארה"ב ולחתור קידום ערכי ההומניות, הצלת החיים והשלום".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות