תערוכה ברמב"ם: מה עומד מאחורי היצירות שמציגה צעירה בת 19 מקיבוץ אפק?

עוד מעגל נסגר: מה עומד מאחורי תערוכת הציורים שמציגה נוי אזולאי בבית החולים רמב"ם?
 

נוי סול אזולאי, בת 19 מקיבוץ אפק, מציגה בימים אלו תערוכת אומנות ברמב"ם.

עבור הקיבוצניקית הנאה והמוכשרת, רמב"ם הוא מקום מוכר וידוע: לפני שש שנים, כשהיתה תלמידה בכיתה ז', הבחינו לפתע הוריה של אזולאי כי היא מתנהגת בצורה לא רגילה.

הסימנים המדאיגים שהראתה אזולאי גרמו להוריה להבין שמשהו אינו כשורה והם הגיעו לבירור דחוף ברמב"ם.

לאחר מספר בדיקות התברר כי הנערה הצעירה סובלת מקרישי דם במוחה, כאשר אחד מהם החל לדמם והעמיד אותה בסכנת חיים.

 

אזולאי מתבוננת בתערוכה, לצד פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם. צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם 

 

במשך מספר שבועות אזולאי עברה שלושה ניתוחי ראש מורכבים, בזה אחר זה, במטרה לייצב את מצבה. רק לאחר מכן הועברה להמשך טיפול ושיקום בבית לוינשטיין, שם שהתה מספר חודשים, במהלכם נאלצה לעבור ניתוח נוסף.

למרות התקופה הלא פשוטה והמאתגרת שעברה עליה, אזולאי שבה שנה לאחר מכן אל ספסל הלימודים כשמצבה הרפואי מאוזן, והצליחה לצמצם את הפערים שצברה ולסיים את התיכון עם בגרות מלאה.

כשהחליטה לעשות שירות לאומי, הבחירה הייתה פשוטה: "בחרתי לחזור לרמב"ם", היא מספרת, "זוהי סגירת מעגל משמעותית עבורי ואני מקווה שאצליח לתרום למקום שהציל אותי, אפילו קצת ממה שתרם לי".

 

אחד הציורים בתערוכה. צילום פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם

 

אחרי מספר חודשי שירות לאומי במחלקה ובתמיכת הצוות המלווה אותה בעבודה ובהתמודדות עם מצבה הרפואי, החליטה אזולאי לסגור מעגל מרגש נוסף ולעלות שלב גם בתהליך ההתאוששות שלה – הצגת ציורים שציירה בשנים האחרונות, כחלק מהליך השיקום שלה, במסגרת תערוכת אומנות שעלתה בימים אלו ברמב"ם.

 

עוד אחד מציוריה המרשימים של אזולאי. צילום :פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם

 

"מאז ומתמיד ציירתי", מספרת אזולאי, "אבל בשנים האחרונות הציורים תפסו כיוון אחר וקיבלו יותר עומק. יש כאן ביטוי רגשי של מה שעברתי. הרבה זמן חיפשתי משהו חשוב, ולבסוף מצאתי את הדבר הכי חשוב – את עצמי. גיליתי את חזקות הנפש שלי ואת האומץ שבליבי והתגברתי על אלפי משברים. כל זה קרה בזכות ההורים שלי וחברים יקרים שעזרו לי ותמכו בי לאורך כל הדרך, אבל בעיקר בזכות עצמי ובזכות הדבר החשוב כל כך ששמתי לעצמי כמטרה ושאני נלחמת עליו מידי יום- להיות ילדה רגילה, כמו כולם. נערה אמיצה, שלא פוחדת משום דבר!".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות