מסכימים, שלא להסכים

לאחרונה התקיים כנס ייחודי, בו לקחו חלק רופאים מתחומים שונים. בכנס המיוחד הוצגו בעיות וסוגיות רפואיות, כשהמטרה הייתה להציג את חילוקי הדעות בין הרופאים בטיפול בהן ויצירת סיעור מוחות רב משתתפים
בכנס השתתפו מרצים מובילים בתחומם מהארץ והעולם. צילום: דוברות כללית

בכנס השתתפו מרצים מובילים בתחומם מהארץ והעולם. צילום: דוברות כללית

ד"ר יצחק ברוך, מרכז תחום סוכרת ומנהל מרפאת קרית אליהו של כללית בחיפה וגליל מערבי, נושם לרווחה לאחר שהכנס הבינלאומי, שהוא היה אחד מ- 3 יושבי הראש שלו (יחד עם פרופ' שלמה וינקר מכללית ופרופ' ליוניס כריסטוס מיוון), הסתיים בהצלחה רבה.
הכנס התקיים בתל אביב והשתתפו בו עשרות רופאי משפחה מהארץ ומן העולם. הוא נערך במתכונת ייחודית, כאשר במקום הצגת עבודות, כל מפגש התבסס על דיון בנושא, בו הוצגו עמדות נוגדות ולסיום נערכה הצבעה בין המשתתפים באשר לעמדה המשכנעת יותר. התקיימו דיונים פוריים במחלוקות טיפוליות בתחומי רפואת המשפחה, כגון מקומן של תרופות נוגדות קרישה במצבים רפואיים שונים, ההתמודדות עם סוכרת והשמנה באמצעות טיפולים שמרניים או בטיפולים פולשניים, מחלות נשימה ואסטמה – מקומם של הטיפולים החדשים במשאפים, ההתמודדות עם כאב כרוני וכאבי גב תחתון, אוסטיאופורוזיס, מחלוקות לגבי מתן חיסונים במבוגרים וההתמודדות עם תחלואה רב מערכתית ברפואת המשפחה. בכנס השתתפו מרצים מובילים בתחומם מהארץ והעולם והוא זכה לתשבוחות על רמתו המדעית.
למומחי כללית בחיפה הייתה נציגות מכובדת באירוע, כאשר בנוסף לד"ר ברוך, לקחו חלק בהצגת עמדות בדיונים, גם ד"ר יוחאי אדיר – מנהל המרכז למחלות ריאה ברח' הגפן והמחלקה בבי"ח בכרמל וד"ר מירי שטייר – מומחית באנדוקרינולוגיה בלין. כמו כן, השתתפו כקהל רבים מרופאי המשפחה שבאו ללמוד ולהרחיב דעת.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות