הכל נשאר במשפחה

לינדה עבד, מנחת סדנאות לעיסוי תינוקות בכללית זכתה למשתתף מתוק במיוחד
 

מנחת הסדנאות עיסוי תינוקות בכללית זכתה למשתתף מיוחד: האחיין שלה

לינדה עבד, פיזיותרפיסטית במכון להתפתחות הילד בעכו חומש, היא מנחה ותיקה בסדנאות עיסוי תינוקות המועברות בכללית.

משתתפי הסדנאות בהנחייתה מדווחים על שביעות רצון גבוהה.

לינדה נהנית תמיד להעביר סדנאות אלו אך הפעם היתה לה הנאה כפולה כאשר בין משתתפות סדנא שהעבירה היתה הפעם גם אחותה עם התינוק שלה, שהוא כמובן האחיין של לינדה.

 

לינדה ואחותה בסדנא, עם האחיין. צילום: דוברות כללית

 

סדנת עיסוי תינוקות מיועדת להורים ולתינוקות מגיל שישה שבועות ועד גיל חצי שנה ומבוססות על 4 מפגשים שנערכים בהדרכת פיזיותרפיסטיות/מרפאות בעיסוק ממכוני התפתחות הילד של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי.

בכך גם יתרונן של הסדנאות שנערכות בכללית, שלהבדיל מתוכניות בשוק הפרטי הן מועברות על ידי צוות מקצועי מאד ובפיקוח רפואי.

טכניקות עיסוי הנלמדות בסדנאות מבוססת על שילוב של עיסוי הודי ועיסוי שוודי, בהתאמה לתנאים ולסביבה הטבעית של האימהות בארץ. את העיסוי חשוב לערוך במקום שקט וחמים, כשהתינוק רגוע אינו עייף או רעב ועדיף כחצי שעה אחרי האוכל ויש להימנע ממנו בזמן חום גבוה, פצעים או כוויות.

את העיסוי חשוב לערוך במקום שקט וחמים. צילום: אילוסטרציה

 

תמר ברנר גזית, מנהלת מערך הפיזיותרפיה ההתפתחותית של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, מסבירה כי הוכח שעיסוי התינוק  עוזר להרפות מתחים, מסייע נגד כאבי בטן, משפר את זרימת הדם, את העיכול וספיגת חומרים, ממריץ את צמיחת הגוף והשלד, משפר את המערכת החיסונית ויותר מכל משפר את המפגש הבלתי אמצעי של מטפל (הורה) והתינוק. מחקרים מראים גם שליטוף ומגע מאיצים את ההתפתחות האישית של התינוק.

עיסוי תינוקות הוא אמנות עתיקה, שעוברת מדור לדור בתרבויות רבות. בחברה המודרנית המשפחות הצעירות אינן גרות ב"חמולה" ולא תמיד נמצא מי שיעביר וילמד את העיסוי. עיסוי תינוקות נחוץ מאד כל זמן שהתינוק אינו נע בעצמו, אינו מתהפך ומשנה תנוחותיו. אך ניתן להמשיך בעיסוי לאורך חודשים רבים, כל זמן שהתינוק או הפעוט נהנה מכך.

 

עיסוי תינוקות הוא אמנות עתיקה. צילום אילוסטרציה

 

בסדנא מודגשים גם נושאים הקשורים להתפתחות תקינה של המוטוריקה הגסה והעדינה במחצית השנה הראשונה, משחק  בידיים, צעצועים במרקמים שונים תואמי גיל, תקשורת, אכילה, אבזרים כמו מנשאים וכו'.

הקבוצה מהווה לעיתים גם כקבוצת תמיכה למשפחות הצעירות ומעניקה חוויה מהנה גם להורה.

פרטים והרשמה לסדנאות עיסוי תינוקות של כללית באיזור ב-5545* או במייל שכתובתו sadnaothaifa@clalit.org.il


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות