ראשונה בציונות

תלמידת כיתה ט' מעירוני ה' זכתה במקום הראשון בחידון הציונות המחוזי * ראש מערכת החינוך בעיריית חיפה: "חן הציגה את ידיעותיה בצורה מרשימה, וזכייתה במקום הראשון תורמת לגאוות בית ספר עירוני ה' והעיר חיפה"
הזוכה גלשטיין בעת קבלת הפרס. גאווה לעיר. צילום: אגף החינוך חיפה

הזוכה גלשטיין בעת קבלת הפרס. גאווה לעיר. צילום: אגף החינוך חיפה

חן גלשטיין, תלמידה מצטיינת בתיכון "עירוני ה'", היא הזוכה במקום הראשון בחידון הציונות המחוזי שהתקיים זו השנה ה- 11 בחיפה.
תלמידים מ-15 בתי ספר מחיפה, הקריות, נשר, טבעון וזיכרון יעקב התמודדו בחידון הציונות שהתקיים בשבוע שעבר במרכז קריגר בחיפה.
השנה, נושא החידון הוגדר כ"דרך לחברת מופת". התלמידים אשר השתתפו בתהליך יצאו למסע בעקבות האישים שהובילו את פיתוח הארץ, יישובה והקמת המדינה, ובהם חיים וייצמן, אליעזר בן יהודה, הנרייטה סאלד, חנה סנש, מנחם בגין, דוד בן גוריון, בנימין זאב הרצל ועוד. השאלות אשר הועלו בחידון התייחסו לתחומי ההתיישבות, ביטחון ועלייה, ממשל, חינוך ותרבות, ארגונים ותנועות נוער, מגילת העצמאות, נשים ומנהיגות.
חידון הציונות מתקיים זו השנה ה-11 בשותפות בין מינהל חברה ונוער ואגף מורשת ותרבות ישראל במשרד החינוך, המחלקה לחינוך חברתי ערכי בעיריית חיפה, המועצה הציונית, הקרן הקיימת לישראל והמכון למורשת בן- גוריון. מטרת מארגני חידון הציונות היא להגביר את ההתעניינות והלימוד בנושא הציונות, וכן לחזק את ההזדהות של בני הנוער עם ערכים אנושיים, לאומיים וחברתיים של המדינה והחברה בישראל, אז והיום.
חן גלשטיין, תלמידה מצטיינת מתיכון "עירוני ה'" זכתה במקום הראשון. במקום השני זכה יובל דר מבית הספר ע"ש יונתן נתניהו בקרית מוצקין, ובמקום השלישי זכה שקד חן מבית הספר "רבין" בקרית מוצקין.
פיני ווגמן, ראש מערכת החינוך, התרבות והשירותים החברתיים: "חן הציגה את ידיעותיה בצורה מרשימה, וזכייתה במקום הראשון תורמת לגאוות בית ספר עירוני ה' והעיר חיפה. הידע הרב הנרכש על ידי התלמידים לקראת החידון, בעקבות האישים שהובילו לפיתוח הארץ והמדינה מחזקים את הזיקה לארץ, מתוך הכרת ההיסטוריה של התנועה הציונית, החזון וההגשמה של התהוות המדינה בארץ ישראל".
מנהלת מחוז חיפה במשרד החינוך, רחל מתוקי, בירכה את הזוכים והדגישה: "מטרת התהליך החינוכי והחידון היה לחשוף את תלמידי כיתות ח'-ט' לאירועים ואישים שלקחו חלק בבניית המדינה ובהישגי מדינת ישראל, להעמיק את הידע שלהם על מגילת העצמאות בדגש חברת מופת. התלמידים ייצגו בגאווה רבה את בתי הספר במחוז חיפה והוכיחו כי דור העתיד צומח להיות דור ידעני ואכפתי בעל מודעות ערכית גבוהה לשורשי העם והארץ".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך