הכי נגישה שיש

קרית ביאליק קיבלה את פרס נגישות ישראל והפכה לרשות המקומית הראשונה בישראל שזוכה בתואר החשוב * השופטים: "בעיריית בקרית ביאליק הובל תהליך להטמעת הנגישות ושיפור איכות החיים והשוויון לתושבי העיר עם מוגבלות"

ח"כ גילאון עם דוקורסקי וחברי המועצה בעת קבלת התואר. "בקרית ביאליק יודעים להכיל את כולם". צילום: עיריית ק. ביאליק

ח"כ גילאון עם דוקורסקי וחברי המועצה בעת קבלת התואר. "בקרית ביאליק יודעים להכיל את כולם". צילום: עיריית ק. ביאליק

פרס "נגישות ישראל" על שם שמחה לוסטיג ז"ל הוענק ביום חמישי שעבר לראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי בטקס רב רושם ורב משתתפים, שכלל אורחים מהארץ ומחו"ל. את הפרס העניק לדוקורסקי יו"ר ועדת הכנסת לשוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות, ח"כ אילן גילאון. על עיריית קרית ביאליק כתבו השופטים: "פרס נגישות ישראל ע"ש שמחה לוסטיג מוענק בזאת על דוגמא למופת של הובלת תהליך הטמעת נגישות, על ידי ראש העירייה, ועל ידי כך יצירת עיר נגישה על מוסדותיה, שירותיה ופעילות לתושביה, ובעיקר שיפור איכות החיים והשוויון לתושבי העיר עם המוגבלות".
זו הפעם הראשונה שרשות מקומית מקבלת את הפרס היוקרתי. ראש העירייה אלי דוקורסקי רואה בכך ביטוי והכרה למהפכת הנגישות שהתחוללה בקרית ביאליק ב-6 השנים האחרונות. כל מבני העירייה הונגשו, הוקמו ומוקמות מעליות בבתי הספר בעיר, הונמכו אבני השפה ליד מעברי החצייה, הונגשו תחנות האוטובוס, הוקמו פינות פיקניק נגישות, פועלת תנועת נוער המשלבת בעלי צרכים מיוחדים, מופעלים חוגים לילדים עם מוגבלות ועוד ומתקיימת פעילות לנגישות השירות במוסדות העירייה. כל האירועים העירוניים נגישים ובקרוב יותקנו מתקני שמע קבועים בכל האולמות העירוניים. בנוסף, מתקיימת פעילות הסברה רציפה במערכת החינוך החל מהגיל הרך, שבה קיים גם רצף חינוכי לתלמידים על קשת האוטיזם בגילאי 3-21, וכן הוקמה קהילה נגישה ואנשים עם מוגבלות משולבים במערך החירום העירוני.
בזכות פעילות העירייה אישר באחרונה המוסד לביטוח לאומי להפוך את גינת סביון לפארק נגיש ויוכנסו אליו מתקנים המותאמים לשימוש משולב של ילדים נכים. בשנה הקרובה צפויה להתחיל הקמת מעון יום שיקומי לילדים בעלי צרכים מיוחדים בגילאי 0-6.
ראש העיר אלי דוקורסקי שכבר קיבל בעבר את פרס הכנסת כראש רשות מקומית המקדם נגישות לאנשים עם מוגבלות (היחיד עד היום בישראל), הביע גאווה על הענקת פרס נגישות ישראל לעיריית קרית ביאליק: "שינינו את השיח העירוני ונושא הנגישות לאנשים עם מוגבלות הוטמע בעיר החל מהגיל הרך. הדבר מהווה מקור חוזק ועוצמה של העיר, מוסדותיה ותושביה. אני מאוד גאה על כך שמשפחות עם בעלי צרכים מיוחדים באות לגור בקרית ביאליק, כי אצלנו יודעים להכיל את כולם".
אלי דוקורסקי הודה לחברת מועצת העיר ויו"ר ועדת רווחה, נגישות ואזרחים ותיקים, ד"ר רויטל סבירסקי, שלדבריו, "הדביקה את כולנו בחיידק הנגישות. היא בולדוזר שדחף אותנו למעשים, שמכל הארץ באים ללמוד אותם".
ראש העירייה ציין כי כל בעלי התפקידים בעירייה שוקלים במכלול שיקוליהם והחלטותיהם היבטים של נגישות פיסית ונגישות השירות. בעירייה פועל בהתנדבות רכז הנגישות שמחה בר, שלוקח חלק בקבלת ההחלטות ובוחן אותן בהיבט הנגישות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק