תלונה במשטרה: לאסור את השקת ספרו של המחבל ואליד דקה בחיפה

פרסום ראשון: בשבת הקרובה צפוי אירוע השקת ספרו של המחבל וליד דקה בפאב בחיפה. הרוחות בעיר סוערות
 

הרוחות בחיפה סוערות לאחר שהבוקר (שני) נודע כי אירוע להשקת ספרו של המחבל ואליד דקה, שהיה מעורב בחטיפתו ורציחתו של החייל משה תמם ז"ל, צפוי להתקיים ביום שבת הקרוב בחיפה.

כזכור רק לאחרונה בעקבות לחץ ציבורי על החברה למתנ"סים, בוטלה השקת ספרו של המחבל אשר עומד מאחורי רצח החייל משה תמם ז"ל, שהיה צפוי להיערך במתנ"ס העירוני בבאקה אל גרביה לפני שלושה שבועות.

הורים שכולים לקורבנות אירועי טרור מחיפה הקימו היום קול צעקה ובעקבות הדברים פנה הבוקר גם שי גליק, מנכ"ל ארגון "בצלמו", ליועץ המשפטי לממשלה וכמו כן למשטרה, בדרישה לבטל את אירוע השקת ספרו של המחבל, בשל חוק הטרור.

כזכור גם ההצגה "הזמן המקביל" אשר נכתבה בהשראת כתביו של המחבל וליד דקה בכלא, ואשר הועלתה בתאטרון הערבי 'אל מידאן' בחיפה, עוררה בשנים האחרונות סערה. בעקבות מאבק ציבורי נרחב אף הופסק המימון לתאטרון אל מידאן אשר העלה את ההצגה.

 

 

 

גליה תמם, אמו של החייל משה תמם ז"ל, אוחזת בתמונת בנה. צילום מתוך פייסבוק

 

במכתבו ציין גליק כי מדובר בדרישה לביטול אירוע תומך טרור בחיפה:

"בעשירי בנובמבר יתקיים אירוע השקת ספר של המחבל וליד דקה בפאב בחיפה. וליד דקה הוא מחבל מורשע ברצח אכזרי של אדם כפות, דבר המהווה פשע מלחמה. מדובר בחייל משה תמם ז"ל שנחטף עונה נרצח ועבר התעללות קשה בגופתו. וליד מעולם לא התחרט, ההיפך הגמור. גם בכלא הוא מעודד אלימות וטרור לפי דוחות השב"כ והשב"ס".

 

החייל משה תמם זכרו לברכה. צילום מתוך אתר 'יזכור'

 

גליק ציין עוד במכתב ששיגר היום: "אירוע השקת ספר, באולם ציבורי, הינו תמיכה בו (במחבל דקה-י"כ) ובמעשהו. בהתאם לחוק הטרור האסור הבעת תמיכה פומבית במי שעשה מעשה טרור או בעשיית המעשה עצמו הודה על ביטול האירוע. וכן חקירה והעמדה לדין של מארגני האירוע. אזכיר שרק שבוע שעבר בוטל אירוע דומה באולם עירוני ולאחר מכן באולם פרטי בעיר באקה אל גרביה, הוראת שר הפנים והשב"כ".

"הערצת והאדרת המחבל ומעשהו הינו ההפך הגמור ויגרום לגל של שפיכות דמים ושנאה ואיבה בין שני העמים דבר המהווה פגיעה חמורה. בנוסף מדובר באירוע שמהווה פגיעה חמורה במשפחות שכולות ובחיילי צהל ובמשפחת תמם היקרה שאנחנו זוכים ללוות שנים. נדגיש כי ככל שהאירוע לא יתבטל אנחנו מבקשים רישיון להפגין ממול".

את מכתבו שיגר גליק בהעתקים גם לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן ולראש השב"כ, נדב ארגמן.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות