הרופאים של המדינה

שני רופאי כללית במחוז חיפה וגליל מערבי הם בין עשרת הרופאים הטובים של המדינה: ד"ר עלי הוואש – מנהל מרפאת בשמת טבעון וד"ר יוסף ג'ובראן מנהל מרפאת מעלות תרשיחא שגם הגיע למקום השני
 

שני רופאי כללית ממחוז חיפה וגליל מערבי הוזמנו לטקס מרשים וחגיגי במעמד ראש הממשלה וסגן השר ליצמן שנערך בכנסת, בו הוענקו פרסי דניאלי – רפואה עם לב לשנת 2018. ד"ר יוסף ג'ובראן מנהל המרפאה במעלות תרשיחא וד"ר עלי הוואש- מנהל המרפאה בבשמת טבעון, הם 2 מתוך עשרה רופאים שנבחרו כמצטיינים מתוך כ-5,400 רופאי משפחה בישראל, מכל קופות החולים.

ד"ר ג'ובראן אף הוביל והגיע למקום השני מבין הנבחרים. הבחירה נעשתה על ידי למעלה מ-150 אלף מטופלים ובני משפחותיהם שדרגו את הרופאים המטפלים באשר למדדים כמו יחס האישי והאמפתיה שהם מעניקים למטופליהם.

 

פרס הצטיינות לדר יוסף ג׳ובראן. צילום: דוברות כללית

פרס דניאלי הוקם לזכרה של הנערה דניאלי זוננפלד ז״ל, שהקדישה את חייה להתנדבות ונהרגה בגיל 20 בלבד, בתאונת דרכים, לפני כשלוש וחצי שנים, שארעה בשובה מפעילות התנדבותית עם ילדים חולי סרטן בבית החולים שניידר.

 

דר עלי הוואש קיבל פרס דניאלי הצטיינות על רופא מסור. צילום: דוברות כללית

ראש הממשלה נתניהו אמר לזוכים: ״אני רוצה להגיד לכם שבשום מצב אינני רוצה שייעלם הצורך במגע האנושי היסודי הזה. כי עם כל המיכון, האוטומציה והדיגיטציה, בני אדם אינם מכונות ולכן נידרש לבני אדם שיטפלו בבני אדם ואתם מייצגים את בני האדם האלה ואת נפש האדם״, אמר נתניהו.

ראש הממשלה התייחס גם לעולם הדיגיטלי והוסיף: "אני מברך אתכם על התרומה שלכם לבריאות הציבור. קראתי את הספר 'דניאלי שלי' והתרשמתי מהלב העצום של דניאלי ומרצון הנתינה שלה והמסירות הגדולה שלה וזה ברור שהיא הקרינה אור גדול. אני חושב שיש משהו מיוחד ברופאים שהם לא רק מקצועיים אלא גם קשובים ללב ולמצוקות החולים שלהם".

סגן שר הבריאות ח״כ יעקב ליצמן הוסיף:

״אתם נמצאים בחזית הטיפול במגע יום יומי עם המטופלים ואתם שליחי הציבור שמביאים מזור ומרפא. המגע הראשוני שלכם עם המטופלים הוא חלון הראווה של מערכת הבריאות וזכייתכם בפרס היא דוגמא ומופת לשים את האדם והמטופל במרכז״.

דר גובראן מקבל את פרס דניאלי לרופא מסור. בתמונה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן. צילום: דוברות כללית

 

על שני מקבלי הפרס של כללית:

ד"ר יוסף ג'ובראן מנהל מרפאת כללית במעלות הינו לא רק אחד מעשרת זוכי פרס דניאלי, אלא גם ניצב במקום השני מבין כלל מקבלי הפרס.

הוא בן 51, תושב כפר סמיע, נשוי לג'נאן שהינה עורכת דין במקצועה, אבא ל-4 בנות ששתי הבוגרות ביניהן הן כבר סטודנטיות לרפואה.

בוגר בי"ס לרפואה בתל אביב, התמחה ברפואה פנימית בבי"ח כרמל ובנוסף מוסמך מנהל מערכות בריאות תואר MHA מביה"ס למנהל עסקים רקנאטי באוניברסיטת תל אביב. לשעבר היה רופא מרחב גליל של קופ"ח לאומית ומאז שנת 2011 הוא רופא בכללית ומשמש כמנהל מרפאת מעלות מרכז וכן מרפאה עצמאית המשרתת את האוכלוסיה החרדית במעלות. בזמנו החופשי הוא אוהב לקרוא ולהאזין למוסיקה.

ד"ר ג'ובראן: "אני מרגיש גאה ושמח משום שמדובר בזכייה בפרס יוקרתי שניתן על סמך הערכה והוקרה של מאות מטופלים שמעריכים ומוקירים את העשייה שלי. הסיפור של דניאלי זוננפלד ז"ל אשר נהרגה באופן טרגי כאשר חזרה מהתנדבות במחלקה אונקולוגית ילדים מחזק בתוכי את הרצון להמשיך לתת ולשרת את הקהל במסירות ולהיות קשוב ואמפתי ללא לאות".

 

ד"ר עלי הוואש, בן 57, נשוי ואב לשניים, מתגורר במכר-ג'דיידה. עשה סטאג'-בבית חולים רמב"ם ולאחר מכן החל שם התמחות באורטופדיה, אך במהלכה החליט לשנות כיוון ולעסוק ברפואת משפחה בקהילה, במסגרת כללית. לכן למד רפואת משפחה במסגרת בית ספר ללימודי המשך ברפואה מטעם הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר –אוניברסיטת תל-אביב.

מזה כ-15 שנים מנהל את מרפאות כללית בסמת טבעון וכן בנופית. רופא אהוד מאד על מטופליו והמרפאה בניהולו רושמת הישגים מרשימים. בזמנו החופשי הוא אוהב לקרוא, לבקר במוזאונים ולטייל בחוף הים.

"פרס דניאלי הוא בעיניי יוזמה מבורכת בעלת מטרה חשובה ביותר, כי היא נוגעת בנקודה מרכזית וחשובה לרווחת החולה – אינטראקציה עם הרופא אשר במהלך עבודתי ארוכת השנים התוודעתי פעם אחרי פעם לתפקידה המרכזי בהצלחת טיפול ואכן השתדלתי לתת לכך ביטוי בעבודתי. קבלת הפרס משמחת אותי מאוד ומאשרת בעבורי שמאמצי נשאו פרי. עוד אני מקווה שיוזמה זו תסייע בהעלאת המודעות לנושא חשיבות היחס הטוב למטופל ועל חלקי הצנוע במיזם כחתן הפרס אני גאה מאוד".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות