חיפאי מואשם במכירת קוקאין לסוכן סמוי מתוך הכלא

הנאשם שוחרר הבוקר למעצר בית בבית אחותו, עם אזיקים אלקטרוניים. מה שכנע את השופט בבית המשפט המחוזי לשחרר אותו?
 

תושב חיפה, בן 29, מואשם בארבע עסקאות של סחר בקוקאין, בעל עבר פלילי עשיר, מכר קוקאין לסוכן סמוי, בין היתר גם מתוך בית הכלא בו היה כלוא עד עתה.

הנאשם שוחרר הבוקר (רביעי) למעצר בית בבית אחותו, עם אזיקים אלקטרוניים, וזאת על אך שמכר לסוכן כ-200 גרם קוקאין סך הכל בארבע הזדמנויות שונות, כאשר בחלק מהפעמים נפגשו השניים ליד סופר ברחוב וינגייט בחיפה, שם העביר הנאשם, כך על פי כתב האישום, את הסמים לסוכן המשטרתי.

הסוכן אף העיד ותיעד כי באחת הפעמים הנאשם הגיע למסור לו קוקאין כאשר אשתו וילדיו נמצאים עימו ברכב בעת מסירת הסמים.

באחד המקרים אף יצר הנאשם קשר עם הסוכן המשטרתי מתוך תא הטלפון שבבית הכלא בו שהה, בחודש ינואר 2018, והציע לו לרכוש ממנו קוקאין באמצעות אדם אחר שהעביר לו את הסם וגבה ממנו את התשלום.

 

מכר 200 גרם של קוקאין לסוכן סמוי מתוך בית הכלא. צילום: אילוסטרציה

שופט בית המשפט המחוזי ארז פורת ציין הבוקר בהחלטתו כי לרוב אין משחררים נאשמים לחלופת מעצר בתיקי סמים מעין זה, והנאשמים נותרים מאחורי סורג ובריח, ואולם במקרה זה החליט השופט פורת להיענות לבקשת הסניגור, עו"ד תומר נוה, ולהתחשב באפשרות לשיקומו של הנאשם, אשר עשה גם על פי שירות המבחן אשר בחן אותו, שינוי מהותי ומבקש בכל ליבו לשוב לדרך הישר. הנאשם, כך טען הסניגור נוה מעוניין לקבל סיוע, בין היתר להשתלב במסגרת טיפולית בה יוכל להשתקם ולהיגמל מסמים.

יצויין כי בעברו של הנאשם רשומות בין היתר עבירות רבות ומגוונות ובהן עבירות רכוש, אלימות, שד, סחיטה באיומים ובכוח, החזקת סמים ועןד. כמו כן הנאשם ריצה מספר תקופות מאסר בעברו בגין עבירות אלו.

 

עו"ד תומר נוה. צילום: עצמי

 

עו"ד נוה אמר הבוקר: "מדובר בשחרור חסר תקדים אשר הגיע בעקבות מאמצים עילאיים ולאחר החלטת בית המשפט העליון שנתן גושפנקה לבחון חלופת מעצר- גם כשמדובר בעבירות שבוצעו מתוך בית הכלא עצמו, כאשר נמכרה כמות בלתי מבוטלת של קוקאין לסוכן סמוי".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות