איך הציל צוות מכבי את חייו של מטופל שנחנק והתמוטט?

אשתו של המטופל הגיעה עימו בריצה לחדר האחיות ודפקה בבהלה על הדלת. בזכות הטיפול המהיר ניצלו חייו
 

ולדימיר קריניצי (46) הותקף לפני מספר ימים ללא כל התראה במקרה של אלרגיה חריפה ולקה בשוק אנפילקטי שהוביל לחנק קיצוני. בזכות טיפול מהיר שקיבל מצוות מכבי, ניצלו חייו.

האירוע יוצא הדופן התרחש בשבוע שעבר במרפאת מכבי שירותי בריאות בנצרת עילית. בשעות הצהריים הגיע קריניצי כשהוא מלווה באשתו, כשהיא דופקת בחוזקה בדלת מרפאת האחיות בבהלה. במהרה הבינה אחת האחיות כי מדובר במקרה חירום כאשר המטופל מתקשה לנשום, פניו וצווארו של המטופל היו אדומים בצורה קיצונית.

לדברי קריניצי הוא אכל טונה מקופסא והופתע מאוד לגלות רגישות יתר ואלרגיה חריפה אשר הגיעה עד למצב חמור של שוק אנפילקטי.

אלרגיה מסכנת חיים לטונה. קריניצי עם צוות מכבי שהציל את חייו. צילום: מכבי

צוות האחיות החל במהרה להעניק במקום טיפול רפואי והזעיק את רופא המשפחה שנכח במרפאה. הצוות התקין למטופל במהרה עירוי תוך-וורידי למתן טיפול, סטרואידים ואדרנלין להעלאת תפוקת הלב וזריקה נוגדת אלרגיה בכדי לייצב את מצבו של האיש.

במקביל הוזעקה למקום ניידת טיפול נמרץ שהגיעה תוך זמן קצר וקריניצי פונה במצב יציב לבית החולים האיטלקי הסמוך למרפאה לצורך המשך טיפול ומעקב. לאחר מספר בדיקות הרופאים אישרו כי הוא אכן עבר שוק אנפילקטי בשל אלרגיה, והודות לטיפול הנכון והמהיר שקיבל במכבי מצבו התייצב וחייו יצאו מכלל סכנה.

 

האשה דפקה בחוזקה על דלת מרפאת האחיות בבהלה. בתמונה: קריניצי עם הצוות שמיהר להציל אותו. צילום: מכבי

המטופל, ולדימיר קריניצי, שהיה נתון לסבב האירועים הדרמטיים הצליח להבין את כל אשר קרה לו רק לאחר שהתאושש, והבין כי חייו היו נתונים בסכנה ממשית.

לאחר מספר ימים הוא חזר למרפאת האחיות וביקש לברך ולהודות את הצוות הרפואי שהיה שם עבורו בזמן קריטי מבחינתו, להעניק לו טיפול מסור ומציל חיים.

"אני מודה על כך שזכיתי לקבל טיפול יעיל ומהיר. בבית החולים כבר הבנתי היטב שהייתי בסכנת חיים ממשית, מבקש להודות לצוות האחיות על הטיפול המסור", אמר קריניצי.

יעל וייסמן, מנהלת הסיעוד של מכבי בנצרת עילית: "הצוות פעל מהר ובמקצועיות ואני גאה בו מאוד. ברגעים כאלה אנו נמדדים, להעניק לכל מטופל טיפול רפואי ומקצועי בזמן אמת, שמחה שהיינו שם עבורו, פועלן המקצועי ללא ספק הצילו את חייו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות