חוויה קולינרית: איזה מסעדות בדרך לקריון?

קניון הקריון מתחדש: אז איפה נוכל לשבת לאכול?
קניון עופר הקריון עורך בימים אלו חיזוק קולינרי ומציע לתושבי הקריות והצפון, שתי רשתות מסעדנות חדשות: קונדיטורית שמו של הקונדיטור מיקי שמו, ומסעדת "דוניא" של השף מאיר אדוני. שתיהן מצטרפות  למסעדת ״שגב קיטשן גארדן צפון״ שנפתחה בקניון לפני כחצי שנה.

מסעדת 'דוניא' של השף מאיר אדוני, משתרעת על שטח של 260 מ"ר וכוללת 140 מקומות ישיבה. המסעדה ממוקמת במדרחוב של הקריון. מסעדת 'דוניא' לוקחת את ההשראות של המזרח התיכון ומגישה אותן באופן פשוט, מרגש, צבעוני ומרתק.

מאיר אדוני הגיע לקריון. תמונה מתוך פייסבוק דוניא קריון

מאיר אדוני הגיע לקריון. תמונה מתוך פייסבוק דוניא קריון

הבשרים ייצלו על גחלי הדרים, יוגשו במאפים מקומיים שונים, ירקות חרוכים כבושים ומעושנים לצד ועם רטבים וממרחים שמיוצרים במיוחד לסניפי 'דוניא'. 'דוניא' תביא לרחוב את הסיפור והזהות שלנו, של כולנו, האוכל המזרח תיכוני על כל יצריו וטעמיו. חיכיתי הרבה שנים להגיע לרגע שהאוכל שלי יוכל להיות מנת חלקם של כולם.

מאיר אדוני. תמונה: יחסי ציבור

מאיר אדוני. תמונה: יחסי ציבור

גם קונדיטורית "שמו" מצטרפת לחגיגה: הקונדיטוריה החדשה ממוקמת בשדרה 7 ומשתרעת על שטח של 30 מ"ר. המקום מציע מגוון רחב של מאפים, מתוקים ומלוחים.

בקרוב בקריון. תמונה מתוך פייסבוק שמו- קונדיטוריה

"שמו" בקריון. תמונה מתוך פייסבוק שמו- קונדיטוריה

הקונדיטוריה, הוקמה כמאפיה חיפאית בשנת 1992, על ידי מיקי ורותי שמו. החנות הראשונה זכתה להצלחה גדולה עם פתיחתה, וכבשה את ליבו של הדור השני במשפחה שהחליט להצטרף לעסק המשפחתי ולקחת את החזון קדימה. הטעמים הייחודיים שמציעה שמו ממצבים אותה כקונדיטוריה מובילה ועם זאת מאוד לא שגרתית.

מיקי שמו. צילום: זוהר שטרית

מיקי שמו. צילום: זוהר שטרית

כמו כן, ״שגב קיטשן גארדן צפון״ שנפתחה כבר בקריון לפני כחצי שנה, היא מסעדתו של שף שגב משה. המסעדה מגישה מנות ראשונות למרכז השולחן בנדיבות, בטריות ובססגוניות, עוד לפני ביצוע ההזמנה וללא המתנת הלקוח. מסעדה ישראלית עם אוכל מהעולם הרחב, שילובים של מזרח ומערב, כאשר כל המנות טומנות בחובן צמחי תבלין טריים.

המנות העיקריות במסעדה מוזמנות בדרך המסורתית ומוגשות בכלים המשדרים את אותה השפה של המשתלה כגון מתכות, אבנים, עציצים לסוגם.

עופר הקריון קריית ביאליק. צילום: מורן קדוש

עופר הקריון קריית ביאליק. צילום: מורן קדוש


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה