בשבוע הבא: פתיחת הקטע הצפוני החדש של כביש 6

בעוד מספר ימים ייפתח המקטע הצפוני של כביש 6 מיקנעם עד מחלף תל קשיש. גם הנסיעה במקטע החדש כרוכה בתשלום
 

בשורה לנהגים: המקטע הצפוני של כביש 6  מיקנעם למחלף תל קשיש ייפתח לתנועה ביום רביעי הבא 14.11.18.

כך הוחלט על ידי חברת כביש חוצה ישראל המנהלת את הפרויקט  ונציגי משרד התחבורה.

אורך המקטע החדש שיפתח לתנועה כ-5 ק"מ והוא כולל נסיעה במנהרת יקנעם (1.7 ק"מ) בעלת שלושה נתיבים בכל כיוון, מעבר במחלף התלת-מפלסי של תל קשיש ונסיעה על גשר ויאדוקט באורך של כ – 700 מ' לכיוון צפון מזרח.

הנוסעים בכבישים המקבילים לקטע הכביש החדש שייפתח בשבוע הבא, בהם כביש 70, 75 ועוד, צפויים גם הם להרגיש את ההקלה בעומסי התנועה שתופנה למקטע החדש.

 

 

בשבוע הבא פתיחת הכביש החדש. צילום חוצה ישראל

המקטע החדש – יקנעם- תל קשיש מנוהל על ידי הזכיין חברת 6 חוצה צפון ומיום פתיחתו לתנועה הנסיעה בו תחויב בתשלום אגרה.

יצויין כי מנויי כביש 6 בזיכיון דרך ארץ – לא ייחשבו מנויים של חברת 6 חוצה צפון – אלא אם יירשמו במיוחד ובאופן נפרד כמנויים לזיכיון זה.

מקטע ראשון זה הוא חלק מפרויקט רחב להארכת כביש 6 צפונה המורכב משני מקטעים וכולל סלילת 21 ק"מ של כביש מהיר, כריית שלוש מנהרות כפולות – יקנעם, רכסים ואיבטין, ובניית שני מחלפים מערכתיים.

עם פתיחת המקטע השני – ממחלף תל קשיש למחלף סומך – יושלם הפרויקט ותתאפשר נסיעה בכביש 6 לאורך של כ-188 ק"מ מבאר שבע ועד צומת סומך, ללא רמזורים!

פתיחת המקטע השני צפויה ברבעון הראשון של שנת 2019.

 

חלק מכביש 6 ה"ישן". צילום: אורי ויקיפדיה 

"הכביש ייפתח לתנועה לפני המועד החוזי", אומר דני שנבך, מנכ"ל כביש חוצה ישראל: "כאשר הוא עומד בכל מבחני הבטיחות והאיכות הנדרשים. אנו ממשיכים במרץ את הקמת המקטע השני אשר יאפשר בקרוב הגעה עד צומת סומך. שני המקטעים יחדיו יקצרו את זמני הנסיעה למרכז, יקלו את הפקקים וישפרו את איכות החיים של תושבי הצפון".

חוסאם בשארה, יו"ר דירקטוריון כביש חוצה ישראל: "חברת כביש חוצה ישראל ממשיכה ומפתחת את המיזם הלאומי לחיבור קצוות הארץ. ניסיונה הרב של החברה והתמחותה בפרויקטים זכיינים איפשרו לה לנהל את הפרויקט הנדון ביעילות תוך שהיא מקפידה על איכות ביצועית ובטיחותית, לרווחת משתמשי


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות