שלושה אחים משכונת דניה ייבאו עשרות אלפי כדורי אקסטזי וכמות אדירה של סם אונס. מה גזר הדין?

פרשיית ייבוא הסמים הגדולה ביותר בשנים האחרונות, הגיעה היום לסיומה בבית המשפט המחוזי בחיפה
פרשיית ייבוא הסמים הגדולה ביותר בשנים האחרונות הגיעה היום לסיומה בבית המשפט המחוזי בחיפה, באולמו של השופט יחיאל ליפשיץ.

לאחר מלחמה עיקשת מצד צוות ההגנה ובראשו עוה״ד רונן חליוה, נאלצה הפרקליטות לתקן את כתב האישום באופן מהותי, ולהסכים לענישה מקילה עם שלושת האחים משכונת דניה בחיפה, שייבאו עשרות אלפי כדורי אקסטזי וקילוגרמים של סמים נוספים.

מדובר בייבוא סמים קשים בכמויות אדירות, לרבות מעל 75,000 כדורי אקסטזי וקילוגרמים של סמים נוספים בהם קוקאין.

למעלה מ-75,000 כדורי אקסטזי

 

בית המשפט גזר היום את דינם של שלושת האחים, שחר, שי ושלומי בגדדי, לאחר שהודו והורשעו בפרשה במסגרת הסדר טיעון.

מכתב האישום עולה כי במהלך שנת 2016, קשר שחר בגדדי קשר עם אדם נוסף לייבא לישראל סמים מסוכנים מסוג MDMA, מתאמפטמאין, קוקאין וקנבוס וכמו כן תרופת מרשם מסוג Ketamine (קטמין). מדובר בתרופת מרשם להרדמה כללית ולאלחוש – קטמין – הידועה גם כ"סם אונס", המנטרלת את התנגדותו של קורבן תקיפה מינית וגורמת לאמנזיה (שיכחון) של המקרה לאחר מכן. ייבוא ושיווק של מוצרים המכילים קטמין מחייבים היתר מאגף הרוקחות של משרד הבריאות.

 

סם אונס (נקרא גם קטמין). צילום: דוברות המשטרה

בתמונה: קטמין (מכונה גם סם אונס). מספיקות טיפות בודדות. צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה

בהמשך יצר שחר קשר עם ספק סמים הפועל ברשת אפלה (darknet) ורכש סמים מסוכנים וקטמין מהספק, ושילם תמורתם במטבעות ממוחשבים מסוג ביטקוין.

עוד עולה כי לאחר העברת התשלום בביטקוין לספק, נשלחו לישראל דרך גרמניה חבילות המכילות סמים מסוכנים וקטמין. חלק מהחבילות המכילות את הסמים הגיעו לאתרי חברת בוקסיט וחלקן נתפסו על ידי רשויות המכס ומשטרת ישראל.

החבילות שהגיעו לאתרי חברת בוקסיט, נאספו על ידי שליחים שהגיעו מטעם הנאשמים, וזאת לאחר שמסרו להם את הקוד לפתיחת התיבות הממוחשבות קודם לכן.

בחלק מהמקרים בהם נאספו החבילות מאתר חברת בוקסיט, הנאשמים תצפתו על השליחים בעת שאספו את החבילות מתיבות הבוקסיט הממוחשבות.

 

מלחמה עיקשת לצורך ענישה מקילה. הסניגור, עו"ד רונן חליוה. צילום עצמי

בית המשפט קיבל היום את הסדרי הטיעון והטיל על הנאשם שחר בגדדי עונש מאסר בפועל למשך שבע שנות מאסר. כעת נותרו לו לרצות רק שלוש שנים "בפנים" לאחר שהיה כלוא מאז נחשפה הפרשה.

על הנאשם שי נגזרו 40 חודשי מאסר בפועל, מהם נותרו לו לרצות ארבעה חודשי מאסר מאחורי סורג ובריח.

ואילו על האח השלישי, שלומי בגדדי, נגזרו שבעה חודשי מאסר בפועל. בניכוי התקופה שמאז מעצרו נותרו לו כעת לרצות רק מספר ימי מאסר בלבד.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות