ריפוי בעיסוק כרמל

"המיקוד שלנו השנה הוא בהעצמת צוות העובדים, העלאת המודעות לתחום הריפוי בעיסוק והענקת שירות נוסף ומורחב לטובת צוות בית החולים". כך אומרת חני הראל מנהלת השירות לריפוי בעיסוק בביה"ח כרמל במסגרת חודש הריפוי בעיסוק הבינלאומי החל החודש.




 

מכון הריפוי בעיסוק של כרמל מעניק שירות וטיפול מסור לאלפי מטופלים בכל שנה בכל מסגרות הטיפול ובמגוון רחב של שירותים מקצועיים  בהם במרפאות ייחודיות ורב מקצועיות כמו, מרפאת ALS   לטיפול בניוון שרירים, מרפאת מעקב פגים לתינוקות בוגרי הפגייה, מרפאה לתינוקות עם קשיי האכלה ואכילה, ובנוסף מפעיל המכון גם שירות מיוחד לטובת הקהל הרחב של מרפאת זיכרון מיוחדת לשימור ושיפור הזיכרון. המכון בכרמל בניהולה של חני הראל וצוות המרפאות בעיסוק המקצועיות שבו, מעניק למטופלים הערכה ,אבחון, טיפול והדרכה מיטביים ללקוחות בית החולים ומשפחותיהם, תוך מתן דגש לתפקודם במהלך האשפוז ולקראת השחרור.
מנהלת המכון מציינת כי צוות המכון שותף בצוותים רב מקצועיים גם במחלקות הפנימיות בנושא הדרכת משפחות בתחום מניעת הנפילות . בנוסף צוות המכון מפעיל שירות מיוחד להדרכת יולדות בנושא התפתחות התינוק ועידוד גרויים וסביבה מעודדת התפתחות. לטובת בית החולים ועובדיו מעניק המכון גם שירות מיוחד בנושא נגישות וארגונומיה.

בצילום – צוות ריפוי בעיסוק כרמל – צילום אלי דדון

למאושפזים ולמטופלים בכרמל השירות ניתן במחלקות רבות ובעיקר במחלקות, נוירולוגיה, גריאטריה, פנימיות אורתופדיה, מחלקות ילדים, פגים וילודים וטיפול נמרץ. כמו כן  השירות ניתן לכל מטופל בבית החולים ולעובדי בית החולים הזקוקים להערכה טיפול והדרכה בתחומי התפקוד הפיזי והקוגניטיבי.
חני הראל מנהלת השירות אומרת כי "הייחודיות שלנו בכרמל היא הטיפול בנושא התפקוד למטופלים בשלב האקוטי . מדובר בחולים ומאושפזים המגיעים לבית החולים עקב מחלה חריפה ונזקקים לטיפול שבסופו יוכלו לחזור הביתה לתפקוד מיטיבי ובטיחותי ".

אחד היתרונות הבולטים בטיפול בכרמל הינו רצף הטיפולי האומר כי מטופל המשתחרר מבית החולים וטופל באמצעות השירות לריפוי בעיסוק בכרמל ימשיך לקבל מיד וברצף את המשך הטיפול הנדרש במסגרת הריפוי בעיסוק בקהילה במכון הקרוב אליו או בביתו לפי הצורך, ולעיתים גם ע"י אותה מרפאה בעיסוק. המכון בכרמל עוסק ומקדם את תחום המחקר ולאחרונה השתתף צוות המכון במספר כנסים בינלאומיים ,ופרסם מספר מאמרים בכתבי עת מקצועיים בתחום האורתופדיה וכף יד. חני הראל מעדכנת ומוסיפה כי צוות המכון הינו צוות מקצועי לומד ומתעדכן העובד תוך שמירה על איכות וסטנדרטיזציה בטיפול, כשהמטרה העיקרית שלנו מסכמת חני היא לספק שירות איכותי מקצועי וזמין ". בסקר שירות שביעות רצון לקוחות פנים שנערך לאחרונה בכרמל  זכה המכון במקום הראשון בסקר בתוך בית החולים, ובסקר הארצי בשביעות רצון לקוחות פנים מתוך כלל בתי החולים של הכללית נבחר וזכה המכון של כרמל גם כן במקום הראשון.
 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com



עוד בבריאות