ארבעה צעירים מהקריות ייבאו 15,000 כדורי אקסטזי מאירופה. מה גזר הדין?

מגרמניה לשדרות הנשיא בכרמל ומשם לקריית אתא. מדוע הסתיים אחד מתיקי ייבוא הסמים הגדולים בעת האחרונה, בענישה מקילה ביותר?
 

לפני כשנה הוגשו נגד ארבעה תושבי קריית אתא, בני 27, 31,32, 34,  כתבי אישום חמוריםבגין ייבוא ארצה מגרמניה של כ-15,000 כדורי אקסטזי.

ארבעת הצעירים נתפסו על חם על ידי המשטרה אולם בשל מחדלי חקירה מהותיים עליהם הצביעו הסניגורים, עורכי הדין רונן חליוה, יוסי קליין, שוש חיון ומשה סוחמי, נאלצה הפרקליטות להסכים לתיקון כתב האישום ולענישה מקלה ביותר: על אחד הנאשמים אשר יוצג על ידי עו״ד חליוה הוטלו בסך הכל שישה חודשי עבודות שירות.

 

מדוע זכו לענישה מקילה? צילום: אילוסטרציה

מכתב האישום המתוקן עולה כי ארבעת החברים תכננו לייבא סמים מסוכנים מאירופה ולסחור בהם. הם איתרו ספק באירופה ורכשו ממנו את הכמות האדירה של הכדורים המסוכנים, מסוג MDMA.

החבילה היתה צפויה תחילה להגיע לחשודים באמצעות הדואר, לכתובת בשדרות הנשיא בכרמל, ומשם לעבור הלאה לקריות, מקום מגוריהם של ארבעת הצעירים.

 

החבילה היתה צפויה תחילה להגיע לחשודים באמצעות הדואר, לכתובת בשדרות הנשיא בכרמל. צילום אילוסטרציה: ענבר אור

 

"הסמים הוסלקו בתוך משענת כיסא עיסוי הארוז באריזת קרטון, ויועדו למשלוח דואר אוויר לארץ. על גבי המשלוח נרשמו פרטיו של הנמען KEY KII המתגורר בשדרות הנשיא 60 בחיפה. זאת על בסיס נתונים אותם מסר הנאשם מס 1, העובד כשליח וביצע בעבר משלוחים לכתובת זו, שלא הצריכו מסירה ידנית של המשלוח אלא הותרת המשלוח סמוך לדלת", כך נטען בכתב האישום המתוקן בו הודו הארבעה:

"על גבי אריזת המשלוח נרשם מספר פלאפון שהיה בשימושם של המעורבים או חלקם וזאת לצורכי תיאום קבלת המשלוח מולם. בתאריך 14.12.2017 הגיע המשלוח לשדה התעופה בגרמניה ומשם היה עתיד להישלח לכתובת הרשומה על גבי המשלוח. בבדיקת שיקוף שנערכה על ידי שלטונות המכס בגרמניה נתגלו הסמים בתוך משענת כסא העיסוי והודעה על כך נמסרה לנציגי משטרת ישראל באירופה".

הסמים נחשפו בתוך משענת כסא העיסוי והודעה על כך נמסרה לנציגי משטרת ישראל באירופה

 

משטרת ישראל פתחה בחקירה סמויה.

הסמים הועברו לכתובת בשדרות הנשיא, ומשם ביקש אחד הנאשמים מאיש קשר להעביר אותם הלאה  לרחוב פינסקר בקריית אתא.

עוד באותו ערב הגיעו הסמים לרחוב פינסקר בקריית אתא על ידי שליח שלא היה מודע לתוכן החבילה ונתבקש רק למסור אותה. הוא הניח את החבילה מחוץ לדלת ברחוב פינסקר כפי שנתבקש.

דקות לאחר מכן אסף את החבילה אחד הנאשמים וכל הארבעה נפגשו בפארק בקריית אתא, שם קבעו מראש להיפגש, ושם גם נעצרו על ידי השוטרים אשר ארבו להם בפארק ותפסו אותם על חם עם הכמות האדירה של הסמים.

 

כמות אדירה של כדורים. צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה

 

עו"ד חליוה טען עוד בתחילת הפרשה, באחת מהארכות המעצר, כי בשל הכשלים שנתגלו בתיק ובשל החוסר בראיות, יש לשחרר את מרשו בתנאים מגבילים ואכן השופט, ארז פורת, הורה לשחרר את הנאשם וכתב: "אני סבור כי קיימים במקרה זה קשיים ראייתיים באשר לייחוס מחשבה פלילית, או מודעות של המשיב, לעניין העבירות המיוחסות. עובדת לבישת הכפפות אף היא מעוררת קושי, בשים לב לכך שמדובר בכפפות או בכפפה שאבדה ונמצאה רק מקץ יומיים, בתוך שקית שלא היתה מזוהה בדו"חות שוטרים".

בהמשך הורה השופט לשחרר את אותו נאשם למעצר בית לילי בלבד, בין השעות 20:00 ל-06:00.

בטרם מתן גזר הדין טען עו"ד רונן חליוה כי בניגוד לנאשמים האחרים עברו הפלילי של מרשו דל ביותר ואף אין לו כל עבר של שימוש בסמים.

עוד ביקש הסניגור כי הקנס אשר יוטל על מרשו יהיה בהתאם ליכולתו וציין כי מדובר באדם צעיר נשוי ואב לשלושה ילדים קטנים, שמצבו הכלכלי אינו "בין המשופרים".

הסניגור, עו"ד רונן חליוה. צילום עצמי

 

על הנאשם הוטלו לבסוף רק שישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות, ועל כל שאר הנאשמים הוטלו 9 חודשי מאסר בפועל, 12 חודשים ו-18 חודשים, כאשר כולם יהיו מאחורי סורג ובריח.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות