החיפאים מתגעגעים לאיש ולמקום שהעלו את החום בעיר

שגיב מקל, בעלי מועדון הפיבר שהוביל את תרבות חיי הלילה בחיפה במשך שנים ארוכות וקבע מי חשוב באמת בעיר ומי לא נכנס לרחבת הריקודים עומד בפני החלטה חשובה וזה ממש לא קל
פיבר 3לפני כשלושה עשורים חיי הלילה של חיפה היו מהבולטים והמעניינים בארץ. מרכז הכרמל היה שוקק חיים כאשר בכמה רחובות קרובים התפרשו כעשרה מועדונים ועוד יותר בתי קפה וברים מצליחים. גולת הכותרת של חיי הלילה בעיר היה מועדון הפיבר ששכן בגן האם ומשך אליו מאות בליינים מובילים מהעיר ומחוצה לה כאשר הפיבר היה זה שהוביל בסגנונות המוזיקה השונים ששלטו בעולם, גידל דור של תקליטנים מובילים כגון שמעון לנדה, קבע מי הם הסלב'ס של התקופה, יצר את קוד הלבוש והאופנה דאז והיה הראשון שהחל את עניין הבאונסרים, שומרי הסף והסלקטורים שקבעו מי ייכנס למועדון ומי לא כמו במועדונים באירופה של אותם הימים. לפני כעשור פסק מועדון הפיבר לפעול מאחר והתגלע סכסוך משפטי בין בעלי המועדון, שגיב מקל,  לעריית חיפה עקב חלחול מים מהמדרכה שמעל המועדון לתוכו. לאחר שנים בבתי משפט נפתר העניין והמדרכה שופצה והמועדון כשיר לשיפוץ ואף להפעלה. שגיב שהחל לפרסם תמונות נוסטלגיות מהמקום, זכה לתגובות חמות רבות מכל הכיוונים ונראה שהקהל בעיר מבקש קאמבק. של הפיבר וגם של מקל.

האם השלט הזה יחזור להיות אקטואלי?

האם השלט הזה יחזור להיות אקטואלי?

שגיב. חושב על כל מיני רעיונות

שגיב. חושב על כל מיני רעיונות

שגיב, תמונות של נוסטלגיה?

נוסטלגיה… חיפה התחילה  את חיי הלילה עם הפיבר. פעם היו בכרמל רק שני מוסדות. הבנק והפיבר.

יש אפשרות לקאמבק?

מנסה כל מיני רעיונות. עוד מעט מתחיל לחשוב מה לעשות עם זה, עדיין לא ידוע מה יקרה עם המקום…

הפיבר זה שגיב ושגיב זה הפיבר, אי אפשר אחרת. זה יבוא ביחד?

אני חושב על זה הרבה. צריך לקחת החלטות. אני כבר לא הילד שהייתי… נראה מה נעשה…אם אני אחליט בסוף להרים את הכפפה, לעשות את הצעד ולחזור לעניינים, להרבה אנשים יהיה קשה כי זה יצליח. הפיבר זה מוסד!

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיי לילה