תושב הקריות הואשם כי שבר את אפו של נהג הסעות. מדוע זוכה?

בתום ניהול משפט הוכחות שארך שנתיים, עבירות של פציעה עם שברים בפנים ושלל חקירות נגדיות, זוכה הנאשם זיכוי מוחלט 




 

השבוע, בתום ניהול משפט הוכחות שנמשך לא פחות משנתיים, עבירת פציעה עם שברים בפנים, חקירות נגדיות וסיכומים שהוגשו לבית המשפט ,  זוכה תושב הקריות זיכוי מוחלט וזאת למרות הצהרת המתלונן ולמרות החבלות החמורות על פניו, בין היתר אף שבור.

לפי כתב האישום באחד הימים בחודש אפריל 2014, ניגש המתלונן אל הנאשם, בעת שזה ירד מן הטיולית בה הוא נהג במסגרת עבודתם של השניים, ושאל את הנאשם מדוע הוא עצבני.

בכתב האישום נטען כי בתגובה הכה הנאשם את המתלונן במכת אגרוף בפניו. מכה זו גרמה לחתך ודימומים באפו של המתלונן וגם לסטייה של האף לצד שמאל.

 

המתלונן כפי שצולם לאחר הגשת התלונה. חתך, דימומים וסטייה של האף לצד שמאל

 

המתלונן פונה באמבולנס לבית החולים. הנאשם מצידו כפר באישומים וטען כי הוא והמתלונן עובדים כנהגים בחברת הסעות, העובדת עם משרד הבטחון, וכי במקרה הזה עבדו בבסיסי צה"ל.

הוא סיפר כי היה בדרך למשמרת בכדי להחליף את המתלונן שהיה כונן. הוא התקשר למתלונן וחיפש אותו אך התברר שהמתלונן לא היה כלל בבסיס.

לדברי הנאשם, המתלונן ניגש אליו שעה שהוא ירד מהטיולית, אחז בו והחל לקללו "ולעשות בלאגן", לאחר שכעס על כך שהנאשם התקשר לממונים והלשין עליו כי לא היה בבסיס. לדברי הנאשם הוא עצמו לא נגע במתלונן, לא הרים עליו יד ואף לא טרח לענות לו.

בית המשפט קיבל השבוע את טיעוניו של הסניגור, עו"ד תומר נוה, וקבע כי "מעבר לצורך יצויין כי יש ממש בטענות בא כוח הנאשם בסיכומיו, כי יש מקום להורות על ביטול כתב האישום בשל הגנה מן הצדק".

 

הגנה מן הצדק. עו"ד תומר נוה. צילום: עצמי

 

השופט ציין בין היתר בהחלטתו כי מרישומי ה Gps עולה כי הטיולית של המתלונן היתה בתנועה גם לאחר שעת התקיפה הנטענת – בשעה שבה לפי טענת המתלונן הוא היה פצוע ושותת דם. "הוא אמנם לא נסע מרחק רב, אך די בכך בכדי להטיל ספק בגרסתו", ציין השופט.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com



עוד בחדשות