פרשת ה"דארקנט": 20 חודשי מאסר בפועל נגזרו על רוני דוידסון מחיפה

מדובר בפרשיית קרטל הסמים הגדולה ביותר באזור הצפון בשנים האחרונות אשר התפרסמה כפרשת "הדארקנט" ("רשת אפלה"). מורשעי הפרשייה הנוספים הם שלושת האחים בגדדי מחיפה אשר עונשם נגזר בשבוע שעבר
 

20 חודשי מאסר בפועל בלבד – זהו העונש שגזר השבוע בית המשפט המחוזי בחיפה על רוני דוידסון (28) מחיפה, מי שהואשם כי ביחד עם שחר בגדדי ושני אחיו, כולם גם כן מחיפה, קשרו קשר וייבאו ארצה באמצעות ה"רשת האפלה" באינטרנט, כמויות עצומות של סמים.

מדובר בפרשיית יבוא הסמים הגדולה ביותר באזור הצפון בשנים האחרונות אשר התפרסמה כפרשת "הדארקנט" ("רשת אפלה")
הדארקנט הוא כינוי לרשתות תקשורת אנונימיות שניתן להיכנס אליהן לרוב רק באמצעות תוכנה מיוחדת בכדי לתקשר ולתאם עסקאות מתחת לרדאר של השוטרים. ברשתות הפרטיות הללו יוצרים הסוחרים והלקוחות קשר ישיר אלה עם אלה ולעיתים גם נכנסים לזירות מסחר בינלאומיות.

סחרו בסמים דרך רשת ה"דארקנט" באינטרנט. צילום אילוסטרציה

שלישיית האחים בגדדי ורוני דוידסון היו חברים משנות נעוריהם.

העונש הקל באופן מיוחד, רק 20 חודשי מאסר, נגזר על דוידסון במסגרת הסדר טיעון אליו הגיע סניגורו, עו"ד יובל זמר.

במסגרת ההסדר גם תוקן כתב האישום כנגד דוידסון באופן מהותי כך שנמחקו ממנו מרבית העבירות שיוחסו לו מלכתחילה, וכל זאת לאחר ניהול משפט ממושך אשר במסגרתו העידו מרבית העדים ולאחר שפרקליטות מחוז חיפה קיבלה את עמדתו של עו"ד זמר, ביחס לחלקו של דוידסון בפרשה.  יצויין כי בתחילת הפרשה הוגדר דוידסון כבכיר ברשת ההברחה.

 

עונש קל במיוחד. הסניגור, עו"ד יובל זמר

השופטת תמר שרון נתנאל מבית המשפט המחוזי בחיפה נתנה השבוע תוקף להסדר הטיעון שנחתם בין הפרקליטות לבין עו"ד זמר.

כזכור על שחר בגדדי נגזר בשבוע שעבר עונש מאסר של שבע שנים, כאשר בניכוי התקופה בה שהה במעצר, נותר לו לרצות עוד שנתיים בלבד.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות