"מסיבת אוזניות" בלין

במיזם חדש, שהושק במרכז רפואי לין של כללית בחיפה, מקבלים המטופלים באתר העירויים אוזניות וחיבור לאפליקציה ייעודית שבאמצעותן הם יכולים להרגע במהלך הטיפול לצלילי מוסיקה, להרפות בעזרת דמיון מודרך ומדיטציות
 

ביוזמה ייחודית, שהתאפשרה בסיוע "רוש – מושיטה יד", מעבירים המטופלים באתר העירויים של כללית, את זמנם בהאזנה למוסיקה ולתרגולי מדיטציה.

לכל מטופל ניתנת ערכת אוזניות אישית והסבר כיצד לסרוק אפליקציה, באמצעותה ניתן להתחבר לפלייליסט של אתר רוש מושיטה יד, שבו שירים מרגיעים ואופטימיים והנחיה לביצוע דמיון מודרך ומדיטציות.

מסבירה מאיה ווין, אחות אחראית באתר העירויים של כללית 'בלין', שם ניתנים הטיפולים: "מרביתם מטופלים במחלקה הראומטולוגית, בניהולה של ד"ר דבי זיסמן: הם סובלים מדלקות פרקים, חולי הזאבת (לופוס) ועוד. בדרך כלל, מדובר באנשים צעירים, בגילאי 30-60, אשר סובלים מכאבים חריפים ומקבלים בעירוי טיפול ביולוגי, שמחייב אותם לשכב או לשבת בכורסת הטיפולים, כשהם מחוברים לעירוי משך 3-4 שעות בכל טיפול".

פרויקט אוזניות בלין. צילום: דוברות כללית

ווין הוסיפה והסבירה: "בשעות אלו של שכיבה ללא מעש, מחוברים לעירוי, צפות לא מעט חרדות ומתעוררים מתח, עצבנות וחשש מכאב. לכאורה, ביכולתם להאזין למוסיקה מהטלפון הנייד שלהם, אך בפועל לא עשו זאת, עד שהתחלנו בפרוייקט האוזניות של רוש. האזנה למוסיקה תורמת להשקטת הרעשים הרגשיים והפתחתת החרדות. כמו כן, המטופלים החלו לתרגל דמיון מודרך ולעשות מדיטציות. כל המתנסים בשירות דיווחו כי ההאזנה באוזניות תורמת לחווית הטיפול ומקלה על העברת שעות הטיפול המתישות".

 

פרויקט אוזניות בלין. צילום: דוברות כללית

סה"כ ייהנו מהמיזם, שמרומם את רוחם, כ-70 מטופלים. לאור הצלחת המיזם מתכנן צוות כללית בלין, יחד עם רוש מושיטה יד, להרחיבו וליישמו במחלקות נוספות בלין, כגון מכון  הכימותרפיה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות