סיעוד חוקר בקריית בריאות זבולון

אחיות זבולון הציגו בפורום המדעי של הסיעוד שנערך במרכז הרפואי של כללית שני היבטים שונים לחלוטין של היגיינה: מחיידקים ובשינה
 

אחיות זבולון הציגו בפורום המדעי של הסיעוד שנערך במרכז הרפואי של כללית שני היבטים שונים לחלוטין של היגיינה: מחיידקים ובשינה.

אלין חורי – אחות מחלקת עיניים במרכז רפואי זבולון, המשמשת גם כנאמנת זיהומים, הציגה את נושא מניעת הזיהומים, תוך שילוב אמצעי הדמיה משעשעים. היא פתחה בהתייחסות לחשיבות הפעולה הפשוטה של רחיצת ידיים כקריטית לשמירה על עבודה בטוחה ומניעת העברת זיהומים. כמו כן, נגעה בנושא פינוי הפסולת לסוגיה והטיפול בכביסה מזוהמת.

נושא חשוב נוסף שעלה בהרצאה היה התנהגות מונעת בהקשר של חשיפה לנוזלי גוף עקב דקירה או מיגון לא מספק.

 

אלין חורי ודיאנה ניסן הציגו בפורום מדעי של סיעוד על חיידקים ושינה. צילום דוברות כללית

 

בנוסף, הציגה אלין את חשיבות החיסונים לעובדי הבריאות וסקרה את התפרצות מחלת החצבת והצורך בהתחסנות מפניה ומפני השפעת כמגן העיקרי בפני הדבקות.

דיאנה ניסן – אחות אחראית מחלקת נוירולוגיה הרצתה על "היגיינת שינה" – בה הסבירה על תהליכי השינה הפיסיולוגיים, מחזורי השינה, שנת חלום והפרעות השינה הנפוצות. היא הציגה פעולות מקדמות ומעכבות שינה ונתנה מספר טיפים. למשל: על הסובלים מהפרעות שינה להימנע משתיית משקאות המכילים קפאין ומפעילות גופנית מאומצת סמוך לשעת השינה. כמו כן, ציינה שחרדה ומתח נפשי תורמים להפרעות שינה, הסבירה על  חשיבות הטיפול במצבי מתח, גם על מנת לשפר את איכות השינה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות