הקטע החדש של כביש 6 בצפון נפתח לתנועה

הקטע החדש של כביש 6 מיקנעם ועד מחלף תל קשיש נפתח לתנועה. מדובר במקטע של כשבעה קילומטרים הכולל את מנהרת יקנעם, מחלף תלת-מפלסי בתל קשיש וגשר של כ-700 מטרים
 

הקטע החדש של כביש 6 מיקנעם ועד מחלף תל קשיש נפתח היום (רביעי) לתנועה.

מדובר בקטע כביש של כשבעה קילומטרים, הכולל את מנהרת יקנעם, באורך של 1.7 קילומטרים, מחלף תלת-מפלסי בתל קשיש וגשר באורך של כ-700 מטרים לכיוון צפון מזרח.

בשל האירועים הבטחוניים בדרום הארץ, החליט אתמול שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, לבטל את טקס חנוכת המקטע החדש בכביש ההחלטה התקבלה בתיאום עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהיה אמור לקחת חלק בטקס.

 

השר ישראל כץ בקטע כביש 6 החדש בצפון. צילום דוברות משרד התחבורה

 

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ ציין כי קטע כביש זה הוא חלק מפרויקט הארכת כביש 6 צפונה, המורכב משני מקטעים באורך של 21 קילומטרים, וכולל שלוש מנהרות כפולות ביקנעם, רכסים ואיבטין, ושני מחלפים מערכתיים.

 

מפת המקטע החדש בכביש 6. באדיבות משרד התחבורה

 

מנהרת יקנעם, הנקראת על שם ראש הממשלה לשעבר, יצחק שמיר, היא בעלת שלושה נתיבי נסיעה בכל כיוון, ומהווה חלק משמעותי של כביש 6 העתידי.

המנהרה מתחילה בצומת יקנעם ומסתיימת באזור תל קשיש, שם הוקם מחלף מערכתי שנועד לבטל את הפקקים בצומת התישבי ולשנות את פני האזור כולו. המנהרה נחפרה על ידי חברת "שפיר הנדסה" וחברת המנהרות האיטלקית "אימפרזה פיצרוטי", באמצעות מכונת חפירה מיוחדת שהגיעה מאיטליה, במסגרת סלילת כביש 6 חוצה צפון, מיוקנעם ועד מחלף סומך.

 

הכביש החדש נפתח היום לתנועה. צילום חוצה ישראל

 

בעוד מספר חודשים צפוי להיפתח הקטע השני של הכביש, מתל קשיש ועד סומך. אורכו של הוא כ-15 קילומטרים והוא עובר דרך מחלף העמקים עד למחלף סומך. קטע הדרך כולל שתי מנהרות: מנהרת רכסים באורך כ-2.5 קילומטרים, ומנהרת איבטין באורך של כ-560 מטרים.

הנסיעה בקטע הכביש החדש תחויב בתשלום אגרה וכל בעלי הרכב יידרשו להירשם כמנויים בחברת כביש 6 צפון. עם זאת, מלבד הרישום, לא נדרש כל התקן מיוחד. התעריף עבור קטע הדרך השני שיפתח בעוד מספר חודשים יהיה תעריף מוזל במיוחד והמשכו של כביש שש ממחלף סומך עד לשלומי, כברי ואחיהוד, שיסלל בעתיד, יהיה ללא תשלום.

השר כץ ציין כי הארכת כביש 6 צפונה תקל על הפקקים באזור ותקצר את זמן הנסיעה בין מרכז הארץ לגליל באופן משמעותי. הכביש המואר לכל אורכו, נבנה בסטנדרטים גבוהים ביותר, תוך הקפדה על מערכות בטיחות וניהול תנועה מתקדמות והתחשבות בערכי הטבע והנוף בהם נחל הקישון, שמורת האלונים, רכס הכרמל ועוד.

"מדובר באחד הפרויקטים ההנדסיים הגדולים והיקרים ביותר בארץ, הכולל עשרה קילומטרים של מנהרות, חמישה מחלפים חדשים ותשעה גשרים באורך כולל של 4.5 קילומטרים. העלות הכוללת של הפרויקט נאמדת ב-2.5 מיליארדי שקלים. עם פתיחת המקטע השני של הכביש, ממחלף תל קשיש למחלף סומך, בעוד מספר חודשים, תתאפשר נסיעה בכביש 6 לאורך של כ-188 קילומטרים, מבאר שבע ועד צומת סומך, ללא רמזורים", הוסיף השר כץ.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות