דו"ח ביקורת: מוזיאוני חיפה חילקו כרטיסי חבר וכניסה חופשית למוזיאונים בניגוד לנהלים 

בדו"ח ביקורת העירייה לשנת 2016 נכתב כי מוזיאוני חיפה העניקו כרטיסי חבר וכניסה חופשית לעובדים ולבני משפחותיהם למוזיאוני חיפה, למדעטק, למוזיאון תל-אביב לאמנות, למוזיאון ארץ-ישראל, למוזיאון ישראל בירושלים, לבית התפוצות ועוד
 

מדו"ח מבקר עיריית חיפה לשנת 2016 עולה כי בחברת מוזיאוני חיפה לא ניהלו רישומים מסודרים בנוגע לחלוקת כרטיסים חינם לעובדים ולבני משפחותיהם. כמו כן צויין כי עובדים בכירים קיבלו כרטיס חברות שנתי באגודת הידידים של המוזיאונים, המאפשר כניסה חופשית להם ולבני משפחותיהם למוזיאוני חיפה ועוד. בדו"ח צויין כי הממצאים עלו בביקורת שנעשתה בשנת 2012.

בדו"ח הביקורת נכתב כי מנכ"ל המוזיאונים הפיץ לעובדים מכתב הנושא את הכותרת: "נוהל הנחות לעובדים על מוצרים ושירותים של מוזיאוני חיפה", ובו פירט את ההנחות המגיעות לעובדי המוזיאון. בנוסף, מפורט במכתב, כי מותרת כניסה זוגית חינם לאירועים על-בסיס מקום פנוי לעובד ולבן/בת משפחתו מדרגה ראשונה, כמו-גם כניסה חינם למוזיאונים לעובד ולבני משפחתו מדרגה ראשונה) הורים, אחים, ילדים.

דוח הביקורת קבע כי: "בידי החברה אין רישום מסודר של מספר הכרטיסים ללא תמורה, ושמות האנשים שקיבלו כרטיסים כנ"ל".

 

ניסים טל מנכ"ל "מוזיאוני חיפה". צילום: ניוז חיפה קריות

 

 

עוד נכתב בדו"ח הביקורת כי "כחלק מהטבת קבלת הכרטיסים ללא תמורה, מקבלים חברי מועצת המנהלים והעובדים בחברה כרטיס חברות באיגוד "איקו"ם – איגוד המוזיאונים ואיקו"ם ישראל", המקנה מנוי שנתי לכניסה בחינם לכל המוזיאונים בארץ שחברים באיגוד.

עלות כרטיס מנוי שנתי לחבר (נכון לשנת 2012) ,עמדה על סכום של 170 שקלים. בשנה זו שילמה חברת המוזיאונים בגין כרטיסים אלה 19,410 שקלים.

בדו"ח הביקורת נכתב עוד כי "שלושה עובדים בכירים בעירייה, שאינם נושאים בתפקיד כלשהו בחברה, קיבלו מהחברה כרטיס חברות שנתי באגודת הידידים של המוזיאונים, המאפשר כניסה חופשית להם ולבני משפחותיהם למוזיאוני חיפה, למדעטק, למוזיאון תל-אביב לאמנות, למוזיאון ארץ-ישראל, למוזיאון ישראל בירושלים, לבית התפוצות ועוד. מתן הטבה זו לעובדי העירייה לא רק שאינו מקובל, אלא שלא אושר על-ידי דירקטוריון החברה", כך ציין המבקר.

 

מתן הטבה זו לעובדי העירייה, לא רק שאינו מקובל, אלא שלא אושר על-ידי דירקטוריון החברה. בצילום: מוזיאון חיפה

 

עוד ציין המבקר כי בביקורת שנערכה בשנת 2016 במוזיאוני חיפה, עלה כי חברת המוזיאונים הפיצה נוהל "הטבות לעובדי ודירקטוריון החברה" שמטרתו הסדרת נושא כניסת עובדי החברה והדירקטוריון לאירועים ולפעילויות במוזיאון וקבלת הטבות על-ידי עובדי החברה, כגון: השתתפות באירועי תרבות, הנחות ברכישת טובין בחנויות המוזיאון, הנחות ברכישה בבתי הקפה של המוזיאון ועוד.

בדו"ח ציין המבקר: "נוהל המוזיאונים מאפשר הקצאת כרטיסים לעובדי חברה ולדירקטריון בהתאם להוראות נוהל משרד הפנים, יוער, כי המוזיאונים לא מינו ועדה מקצועית, כנדרש בנוהל, כך שלא ברור מי המוסמך לאשר הענקת כרטיסי הזמנה", כך נכתב בדו"ח.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות