אחרי ירידה של 54 קילו, התחלתי לחיות

יוסי קרפלק בן ה-34 מהקריות, איש היי-טק ואב משפחה שרד בקושי מיום ליום עם 154 ק"ג עליו. הוא נמנע מלעשות פעילויות עם ילדיו, או לצאת לטיולים עם המשפחה בשל משקלו. לפני שנה, במקרה נתקל בפרסום של "שומרי משקל". מאותו רגע חייו השתנו, הוא השיל 54 קילו, והוא מכריז: "זה עוד לא הכל". יוסי מספר איך ניתן להרזות ולא להרגיש סבל ורעב
לפני כשנה הבין יוסי קרפלק, מנהל טכנולוגיות מידע בן 34 מהקריות, כי המשקל הכבד אליו הגיע כבר לא רק מקשה אליו למצוא בגדים המתאימים למידותיו, אלא אף מגביל אותו להשתתף בפעילויות עם ילדיו. באותו הרגע הוא אמר לעצמו סטופ והתחיל בדיאטה ששינתה את חייו. מאז, לא רק שהוא מצליח לעשות עם ילדיו דברים שלא הצליח קודם לכן, אלא שהוא גם גייס אותם לדיאטה ועכשיו הם עושים כל המשפחה ביחד פעילויות גופניות. ומה עם הבגדים אתם שואלים? היום כבר אין חנות שהוא לא יכול למצוא בה משהו ללבוש. מסתבר כי לפעמים החיים מתחילם באמצע גילאי ה30-.

קרפלק לפני הדיאטה. "לא הצלחתי להצטרף לפעילויות עם הילדים שלי, לחוגים או אפילו לגן משחקים"

קרפלק לפני הדיאטה. "לא הצלחתי להצטרף לפעילויות עם הילדים שלי, לחוגים או אפילו לגן משחקים"

 

איך הכל התחיל?

"כל חיי הייתי ילד שמן, אחר כך נער שמן וכך הלאה והלאה. בשנים האחרונות אפילו שמנתי במיוחד, התחתנתי והפסקתי לעשן, כך הגעתי למשקל שיא של 154 קילו, אבל זה לא הפריע לי מעולם, לא אז ולא היום. פשוט לא ייחסתי לזה חשיבות, חשבתי שהכל תקין והייתי מאושר. כל זה השתנה כאשר ילדי הגיחו לעולם, אז הבנתי שכדי ליהנות מההורות שלי וכדי להיות אבא יותר טוב עבורם עליי לרדת במשקל, דחוף ומהר", יוסי מספר. "לא הצלחתי להצטרף לפעילויות עם הילדים שלי, לחוגים או אפילו לגן משחקים. כשהיו מתקיים אירועים של אבות ובנים הרגשתי מוגבל, מוגבל במלוא מובן המילה, לא הצלחתי לעשות ולו את הפעילויות הפשוטות ביותר ששאר האבות עשו ביחד עם הילדים שלהם, ישבתי בצד עייף, מוגבל ומחוסר כוחות כשאני מפספס הזדמנויות ליהנות עם הילדים שלי ובעיקר גורם להם לעוול ולבושה. שם הבנתי שהגיע הזמן לעשות לזה סטופ ולהתחיל לשנות את אורח חיי גם למעני, כי כבר התחלתי לסבול מבעיות בריאות שונות ומשונות שכולן התרכזו בזה שאני סוחב עמי עשרות קילוגרמים מיותרים, ובעיקר למען בני משפחתי שבדיעבד אני מבין כי לא זכו לחוות אותי עד הסוף", יוסי מספר על הרגעים שגרמו לו לקום ולשנות את חייו מין הקצה אל הקצה.

ומה עשית כדי להגיע למטרה?

"בהתחלה חשבתי לעשות ניתוח לקיצור קיבה, אבל אישתי לא הסכימה לכך בשום פנים ואופן בגלל הסיכונים הכרוחים בכך, לאחר מכן חשבתי שכמו שנגמלתי מהרגלים רעים אחרים בעבר כך אצליח לעשות את זה גם כעת והתחלתי לעשות דיאטות שונות ומשונות בבית לבדי, אבל זה היה קשה ממה שציפיתי וזה פשוט לא הלך. מיואש ומאוכזב המשכתי את חיי עם המון רצון להשתנות ועם המון משקל להסיר. יום אחד במהלך העבודה קפץ לי באנר למחשב של שומרי משקל, שמסביר על שיטת ההרזייה שלהם ומציג את ההצלחות. זה היה בדיוק בזמן ובדיוק מה שחיכית לו. מיד נרשמתי לתוכנית והודעתי לאישתי כי מעכשיו אני אאחר לבית בשעתיים, פעם בשבוע, לצורך הפגישה עם המדריכים המלווים.
"הייתי קטן אמונה וקיוויתי לרדת 5 קילו בלבד, אבל ראיתי כי טוב והבנתי שהשיטה עובדת. מאז כבר תשעה חודשים שאני מנהל אורח חיים בריא ומתמיד לרדת במשקל בלי להתנזר מהאוכל או להתחזר איתו, למדתי פשוט ליהנות ממה שאני מכניס לגוף. הירידה שלי במשקל איטית אומנם אך עקבית, טבעית וקלה למדי, ירדתי עד כה 54 קילו. עוד 9 קילו פחות יביאו אותי ליעד שהצבנו אני יחד עם המדריכים שליוו אותי בשומרי משקל ואז אגיע למשקל האידיאלי שלי" יוסי מספר.

קרפלק מינוס 54 קילו. "צריך לא לוותר ולהיות חדורי אמונה שהשינוי יגיע"

קרפלק מינוס 54 קילו. "צריך לא לוותר ולהיות חדורי אמונה שהשינוי יגיע"

 

איך הסביבה שלך הגיבה לירידה ולשינוי?

"הסביבה הקרובה פרגנה ותמכה בי לכל אורך הדרך. אישתי תמיד קיבלה אותי כפי שאני, אך ברגע שהיא הבינה שעניין המשקל חשוב לי היא נרתמה לתהליך ועזרה לי בהתאם, היא התחילה לבשל עם פחות שמן, עזרה לי לחשב את הנקודות ועוד. כל בני המשפחה נרתמו איתי לתהליך ועל הדרך גם ירדו במשקל. ירדנו כל המשפחה יותר מ100 קילו. עניין הבריאות הפך לעניין של שגרה בביתנו, ארוחות בוקר מסודרות, דגש על ירקות ופירות ועוד. ילדיי לומדים מהתהליך שאני עובר ומאמצים עבורם בחירות דומות. בעבודה לא ידעו שנרשמתי לשומרי משקל עד שהתחלתי לרדת במשקל באופן משמעותי ואז כמובן כולם הבינו, פירגנו ובעיקר ביקשו עצות עבורם. נהנתי מהתמיכה ומהפירגון שקיבלתי מהסובבים אותי, זה נתן לי כוח להמשיך" יוסי מספר.

איך התפריט שלך נראה?

"אני מקפיד לאכול ארוחות מסודרות ועשירות. בבוקר אני אוכל פירות עם דגנים עשירים בסיבים לצד כוס קפה, בצהריים אני אוכל דגנים המכילים חלבונים ופחמימות עם סלט ירקות בצד. אחה"צ אני אוכל פירות, בדרך כלל תפוחים כיוון שהם משרים תחושת שובע, בשעות הערב המוקדמות שותה קפה עם אגוזים ופירות יבשים ובערב אני אוכל ארוחה משפחתית המבוססת בעיקר על סלטים מזינים".

איזה טיפ היית נותן למי שמעוניין לרדת במשקל?

"יש המון טיפים שאפשר לתת לאנשים שרוצים לרדת במשקל אבל הדבר החשוב ביותר זה למצוא את המסגרת הנכונה שמתאימה לך ולהיות נאמנים לשיטה, לא לוותר ולהיות חדורי אמונה שהשינוי יגיע. דבר חשוב לא פחות זהו גיוס התמיכה של המשפחה, זה מקל על התהליך והופך את החוויה לנעימה וקלה יותר. חוץ מזה שיהיה לכולם בהצלחה" יוסי מסכם.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות