נס חנוכה בכרמל

אחרי 100 ימים בטיפול נמרץ, כשהוא מחובר לאינספור מכשירים, פקח יורי לראשונה את עיניו
 

אחרי 100 ימים רצופים ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים כרמל, כשהוא מחובר לאינספור מכשירים, פקח יורי וול בן ה 66 את עיניו ויצא בפעם הראשונה מאז, לראות אור שמש.

כמו במבצע צבאי מורכב בהובלת מנהלת הסיעוד של המחלקה, מירה שטרית ובסיוע צוות גדול של רופאים ואחיות, פיזיותרפיסטיות, טכנאי הנשמה ואנשי כוח עזר, הוצא וול לראשונה מהמחלקה והובל בזהירות רבה לרחבת הכניסה החיצונית של בית החולים, שם התרגש יורי עד דמעות לראות את המשפחה שבאה לבקר אותו וליהנות מחברתו, אחרי חודשים במחלקה הסגורה מקרני השמש.

 

יורי נהנה מהשמש, לראשונה מזה 100 ימים. צילום דוברות כרמל

 

"לראות את יורי שלנו בחוץ ומחייך, זה יום חג גדול בשבילנו. אין לנו מילים להודות לצוות המדהים של בית חולים כרמל", אמרה בהתרגשות ויקטוריה, אשתו של יורי. וול, תושב הצפון, עבר לפני מספר חודשים ניתוח אונקולוגי באחד מבתי החולים בצפון, ניתוח שהסתבך. הוא הגיע ליחידה לטיפול נמרץ בכרמל, בניהולו של ד"ר אריק עדן וכאן הצילו את חייו.

יורי פיתח תסחיף ריאתי ענק שאיים להרוג אותו ורק בניתוח חירום שביצעו מנהל המחלקה לניתוחי לב, ד"ר ארז שרוני וסגנו ד"ר אסעווד שתיווי הוא נותר בחיים.

"חיברנו את יורי למכונת האקמו שלנו, עקפנו את פעילות הלב והריאה שלו ואפשרנו ללב שלו להתאושש ולהשתקם", סיפר ד"ר עדן מנהל היחידה.

יורי מתאושש ביחידה לטיפול נמרץ כשהוא מוקף 24/7 בצוות סיעודי ורפואי מסור ואוהב ומקבל את הטיפול המקצועי והטוב ביותר כדי להחזיר אותו לחיים רגילים.

מירה שטרית, מנהלת הסיעוד של המחלקה, אומרת כי כל צוות המחלקה מגויס למלחמה על חייו: "יורי הוא מהחולים היותר קשים ומורכבים אצלנו במחלקה, אבל בעזרת כל הצוות ובעבודה קשה אנחנו לא מוותרים על אף חולה ונותנים את כל המקצועיות והידע שיש לנו כדי להציל חיים של כל מטופל במחלקה".

 

יורי במחלקה לטיפול נמרץ. צילום: דוברות כרמל

 

אשתו של יורי ואחיו הצעיר ולרי וכל בני המשפחה לא משים ממיטתו, עוטפים אותו באהבה ומודים לצוות של כרמל על כל חיוך והתקדמות שלו.
"אחרי יותר מ 3 חודשים במחלקה בכרמל אני פשוט נדהמת מהמסירות של הצוות כאן, זה פשוט לא נתפס איך הם לא עוזבים את יורי ואותנו, הם עונים לנו לכל שאלה, מעדכנים אותנו כל הזמן", סיפרה בהתרגשות האשה ויקטוריה:

"לאחיות יש תמיד סבלנות אלינו והיחס והאנושיות שאנחנו מקבלים כאן גורמים לי להתרגש בכל פעם מחדש. כאן במחלקה לטיפול נמרץ הם הצילו את החיים של יורי שלנ".

ויורי עצמו, כבר יושב על הכיסא במחלקה ומחייך חיוך גדול ומחכה ליום בו יוכל כבר לחזור הביתה:

"אני רק רוצה להגיד תודה לכולם, הוא לוחש: "זה שאני יכול היום לשבת ולדבר זה נס גדול בשבילי, תודה לכם כרמל אתם הצלתם את חיי".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות