אנחנו דור מצויין!

ארבעה בני נוער מהצפון אירחו 35 ילדים מעוטף עזה: "זה מוכיח יותר מכל דבר אחר איזו חברה מדהימה יש לנו"
 

בסוף השבוע האחרון התקיים בקיבוץ יסעור שבגליל המערבי סופשבוע חוויתי לבני נוער מעוטף עזה.

כ 35 בני נוער מהדרום לקחו חלק בהרצאות, טיולים, התנדבויות ומפגשים מהנים. היוזמה והאירועים כולם הופקו על ידי חמישה בני נוער – ארבעה מהצפון ואחת מהדרום.

בני הנוער התארחו בקיבוץ יסעור שם נרתמו מבוגרים, ילדים ונערים, בכדי לאפשר לבני הנוער חוויה משמעותית ומהנה.

הקיבוץ סיפק את מקומות הלינה, ארוחות חמות, עוגות וכל טוב. החיבור בין נוער הדרום לנוער יסעור היה מיידי. במהלך סוף השבוע, בני הנוער לא רק נפשו, אלא גם לקחו חלק בפעילות הקיבוץ והתנדבו בטיול עם כלבי הכלבייה.

אלון מאיר, בן הקיבוץ, העביר לבני הנוער את ההרצאה ”להביא את הטבע לסלון” ואתר ראש הנקרה תרם כרטיסי כניסה בחינם.

 

הצוות המוביל. צילום: עופר מנדלוביץ'

 

אביתר בר- און, ראש הצוות, תושב נשר: "בתחילת השבוע, בעקבות המצב בדרום, לא יכולתי להישאר אדיש. הרמתי טלפון לכמה חברים ויחד תכננו לשתף פעולה עם בני נוער מהעוטף כדי לבנות סופ"ש רגוע בצפון. אחרי שהמצב נרגע, החלטנו שחשוב לנו להמשיך ולקיים את הפעילויות ולעבור ביחד סופ"ש חוויתי ומשמעותי".

עמית ריבק, תושב נופית סיפר: "התמקדנו במה שמאחד את כולנו. ביחד טיילנו בראש הנקרה, עברנו הרצאות, מופע מוזיקה עולמית מיוחד ובעיקר זכינו להכיר את בני הנוער שמאחורי הכותרות".

 

טיול בראש הנקרה. צילום: עופר מנדלביץ'

 

נועה אלימלך תושבת הדרום:

"הצוות ואני הכרנו לפני שלושה חודשים, וכשחשבנו על הרעיון התרגשתי. אני פעילה בנושא המחאה של תושבי הדרום כבר תקופה, לקחתי חלק בצעדת הנוער מהעוטף לירושלים והשתתפתי בהפגנות. העובדה שהנוער הצפוני מתגייס למען הנוער הדרומי מוכיחה לדעתי יותר מכל דבר אחר איזו חברה מדהימה יש לנו".

 

קבלת שבת בקיבוץ יסעור שבגליל המערבי. צילום: עמית ריבק

אביתר בר -און:

"בתוך כל התהליך, ריגש אותנו שעופר מנדלוביץ, שבנו עוז ז"ל, לוחם בגולני, נפל בצוק איתן, בחר לעזור לנו ולייעץ לנו. עופר הדריך אותנו בטיול בראש הנקרה, טיול שהיה הראשון במקום עבור חלק מהנערים. עופר אמר לנו שהיוזמה מאוד משמחת אותו ואנחנו מבקשים להקדיש את הסופ"ש לזכרו של עוז".

 

ברכות וחיזוקים משבט הצופים. צילום: עמית ריבק

המארגנים סיפרו: "האוטובוס מהעוטף נתרם לנו בנדיבות רבה על ידי א. קרן פסגות וכל משפחות יסעור נרתמו למען נוער העוטף. כל קהילת הקיבוץ כולה הייתה חלק, מילדים ועד הורים. הקיבוץ היה חלק בלתי נפרד מהחוויה".

אחרי שבוע קשה ומתיש, חזרו בני הנוער מהעוטף מלאי חוויות וסיפורים, עמוסים בברכות ששלחו להם חניכי שבט נשרים של הצופים וארגזים מלאים בכל טוב שגייסו משצ"ים מוצקין, אשר בני הנוער מהעוטף יפזרו אצל חיילים, גני ילדים ועוד.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות