כשזוכת פרס הרמב"ם לשנת 2011 הופכת לחברת הקונגרס האמריקאי

פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, פגש לאחרונה מכרה ותיקה במסגרת מפגש של הפרלמנט הישראלי במיאמי, פלורידה
פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, פגש לאחרונה מכרה ותיקה במסגרת מפגש של הפרלמנט הישראלי במיאמי, פלורידה – פרופ' דונה.ע. שאלאלה, מקבלת עיטור הרמב"ם לשנת 2011.  פרופ' שאלאלה, שבין תפקידיה הרבים ניתן למנות את תקופת כהונתה כנשיאת אוניברסיטת מיאמי וכשרת הבריאות בממשל קלינטון, נבחרה לאחרונה לנציגת המחוז ה-27 של פלורידה לקונגרס האמריקאי, אחרי שגברה כנגד כל הסיכויים על יריביה.

מימין: סו ברון, מידידי רמב"ם בפלורידה, פרופ' דונה.ע. שאלאלה ופרופ' רפי ביאר באירועי הפרלמנט הישראלי במיאמי. צילום: יח"צ

אירועי הפרלמנט הישראלי במיאמי מרכזים את הדמויות המובילות בקהילה הישראלית בעיר ועוסקים בסוגיות שונות הקשורות למדינה ובתמיכה בה. פרופ' שאלאלה, הנחשבת לידידת אמת של ישראל, הוזמנה לתת הרצאה במסגרת הכינוס, שם פגשה את פרופ' ביאר אשר נמנה אף הוא על מרצי האירוע והציג בפני המשתתפים את בית החולים הגדול בצפון ישראל, את החדשנות הרפואית הישראלית הידועה, מוכנות לשעת חירום ונושא הטיפול בטראומה.

 

בתמונה: פרופ' דונה.ע. שאלאלה מקבלת את עיטור הרמב"ם לשנת 2011 מפרופ' ביאר. צילום: פיוטר פליטר

על במת האירוע, הפתיע פרופ' ביאר את פרופ' שאלאלה, כששילב בהרצאתו על הקריה הרפואית רמב"ם תזכורת מצולמת לכבוד שהעניק בית החולים החיפאי לאורחת המכובדת לפני שבע שנים – עיטור הרמב"ם לשנת 2011, הוא אות הכבוד הגבוה ביותר שרמב"ם מעניק מידי שנה לאישים נבחרים שתרמו לקידום החברה והרפואה בישראל.

"פרופ' שאלאלה היא אדם מרשים, אשה משכמה ומעלה, אשר הקדישה את חייה לשירות הציבורי בארה"ב, לקידום נושאי בריאות בארץ מולדתה, במזה"ת, באפריקה ובמקומות נוספים בעולם", אומר פרופ' ביאר, "במהלך השנים היא שמשה בתפקידי מפתח רבים והצליחה לחולל שינוי של ממש בתחומים הנוגעים לחייהם של מיליונים. זו הסיבה שמצאנו לנכון להעניק לה את עיטור הרמב"ם ואני סמוך ובטוח שגם כנציגת קונגרס היא תמשיך לעשות חיל".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות