האם נמצאה הסיבה למטרדי הריח בקריות?

המשרד להגנת הסביבה הודיע כי הוא מטפל במטרדי הריח באזור הקריות וכי ככל הנראה נמצאה הסיבה למטרדים הקשים
המשרד להגנת הסביבה הודיע הבוקר (שני) כי במסגרת פעילות למניעת מטרדי הריח בקריות, אותרו וטופלו בימים האחרונים כ-40 מוקדי שריפת פסולת מרכזיים, יצאו התראות לרשויות ונפתחו תיקי חקירה; צוותים בהובלת המשרד נשלחים בזמן אמת לבדיקת תלונות תושבים.

כזכור בשנה האחרונה סובלים תושבים מקריית ים, קריית מוצקין וקריית ביאליק ממטרדי ריח קשים.

ראשי הערים דוד אבן צור, חיים צורי ואלי דוקורסקי פנו בנושא לבכירים במשרד להגנת הסביבה ואף קיימו מספר פגישות עם מנהלים במשרד בנושא זה, בין היתר עם מנהלת מחוז חיפה במשרד להגנת הסביבה, שנערכה בלשכתו של ראש העיר חיים צורי רק בשבוע שעבר.

 

ג'דיידה מכר, שריפת פסולת. האם מכאן מגיעים הריחות? צילום: המשרד להגנת הסביבה

הבוקר הוציא המשרד להגנת הסביבה הודעה ובה נכתב כי "המשרד מפעיל בשבועות האחרונים צוותים לאורך כל היממה לטיפול ואיתור מפגעי הריח באזור הקריות. במסגרת הפעילות רחבת ההיקף נשלחים צוותים בזמן אמת לבדיקת מטרדי ריח וטיפול בהם וכן נשלחו התראות לרשויות לטיפול במפגעים. המשרד בחן וניתח את כל האירועים ומתמקד באזורים הבעייתיים המאופיינים בעיקר בשריפות. בנוסף, בחלק מהמקרים נפתחו תיקי חקירה ובעלי הקרקע אף הובאו לחקירה".

 

שריפת פסולת באזור הכפר ראמה, צילום המשרד להגנת הסביבה

צוותי הפיקוח פועלים באופן משולב, מסיירים בשטח ומאתרים מקורות פוטנציאליים שריפות פסולת ואתרי השלכת פסולת לפני שריפה. במסגרת הפעילות אותרו וטופלו כ-40 מוקדים שבהם נשרפת פסולת, הגורמת למפגעי ריח ולזיהום אוויר. במסגרת זו התגלו, בין היתר, תחנות מעבר פיראטיות שבהן התרחשו שריפות; מערומי פסולת – גם אלקטרונית – שנשרפו בשטחים פתוחים; שריפת פסולת חקלאית בלתי חוקית ועוד.

עם קבלת תלונות מתושבים, הצוותים נשלחים בזמן אמת לכתובת המתלוננים, מאפיינים את הריח ומחפשים את המקור בהתאם לנתונים מטאורולוגיים.

מחוזות צפון וחיפה במשרד להגנת הסביבה מוציאים הודעות על מפגעים לרשויות או לבעלי הקרקע לצורכי פינוי, ועד כה נשלחו מספר התראות. יצוין, כי בחלק מהמפגעים שנמצאו בשטח נשלחו התראות וצווים לרשויות.

 

שריפת פסולת בג'דיידה. צילום המשרד להגנת הסביבה

במקביל, לצורך טיפול מהיר בשריפות, הצוותים וידאו כי כיבוי והצלה (כב"ה), מגיבי קו ראשון, מגיעים למקום המפגע ופונים לתמיכה לוגיסטית מצד הרשות הרלוונטית על מנת לזרז את הכיבוי.

המשרד להגנת הסביבה קורא לציבור לתעד ולדווח בזמן אמת על מפגעים למוקד כיבוי אש ובמידת הצורך למוקד הסביבה במספר *6911, על-מנת לסייע לפעילות האכיפה של המשרד כנגד עבריינות סביבתית.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות