אישום: התחזה לקצין משטרה ועשק קשישים חסרי ישע

כתב אישום הוגש נגד משה אבוטבול בן 51 בגין עושק של קשישים, כאשר הוא מתחזה לקצין משטרה ומבטיח לסייע להם
 

פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום (שני) כתב אישום נגד משה אבוטבול בן 51 מכרמיאל, בגין עושק של  קשישים, וכל זאת כאשר הוא מתחזה לקצין משטרה.

זו אינה הפעם הראשונה בה עושק הנאשם חסרי ישע ונוקט במעשי מרמה תוך ניצול של אוכלוסיות חלשות באמצעות רכישת אמונם. מתברר כי הנאשם אף ריצה בעבר עונש מאסר בפועל של 45 חודשים בגין מעשים אלו.

"הנאשם חזר על אותם מעשים תוך שהוא נוטל כספים במרמה ופוגע באמון שרכשו לו נשים קשישות שלא מכירות את השפה העברית ביניהן אפילו ניצולת שואה, אלמנה, קשישה שנקלעה לחובות כספיים בשל מצבו הרפואי הקשה של בן זוגה, אמא קשישה לבן נכה ועוד", כך אמרו היום במשטרה.

 

התחזה לקצין משטרה ועשק קשישים חסרי ישע. צילום אילוסטרציה

בכתב האישום נטען כי הפרשיה נחשפה בעקבות תלונה של אלמנה בת 70 המתגוררת לבדה בשכונת התקווה בתל אביב.

הקשישה התלוננה כי הנאשם נטל ממנה כספים במרמה, בסך של מעל 18,000 שקלים, בטענה כי הוא קצין משטרה בעל קשרים וכי הוא יכול לסייע לה להתקבל לבית אבות באזור הצפון.

יצויין כי בעבר בין השנים 1988-1992 שימש הנאשם כשוטר.

עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה ממנה עלה כי הנאשם היה מאתר קשישים שנמצאים במצוקה, רובם דוברי השפה הרוסית והיה מציע להם את עזרתו כאשר לפעמים גם היה מציג את עצמו כאיש משטרה מקושר שיש ביכולתו לסייע להם.

במהלך החקירה נחשפו השוטרים לשבעה מקרים שונים, משנת 2012 ועד חודש אוקטובר 2018 מועד מעצרו של הנאשם, בהם הוא רימה והונה קשישים בדרך זו.

 

נטל מהקשישות כסף והשתמש בו לצרכיו האישיים. צילום: אילוסטרציה

הנאשם יצר קשר עם המתלוננים השונים, רובם נשים קשישות, דוברי השפה הרוסית ותוך בניית אמון, הצליח לקבל מהם במרמה סכומי כסף גדולים, מעל חצי מליון שקלים, תוך הצגת מצגי שווא כי יטפל עבורם בענייניהם ויסייע להם בכל הנחוץ.

במסגרת החקירה עלה כי הקורבנות האמינו בנאשם וסמכו עליו וחלק מהם אף לקחו הלוואה מהבנק על פי בקשתו של הנאשם, כדי שהוא יעביר את אותם כספים לעורכי דין שיטפלו בענייניהם. הנאשם קיבל מהם את הכספים והשתמש בהם לצרכיו האישיים, כך נטען בכתב האישום.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות