חשד: איך עקץ ה"יהלומן" המתחזה אזרחים תמימים בכל רחבי הארץ? 

זיוף, מרמה והתחזות הינן מהעבירות החמורות בתחום בהם משתמשים עבריינים במטרה 'להכניס' את ידיהם לכיסו של האזרח ולפגוע בממונו, ברכושו ובביטחונו
 

הצהרת תובע לפני הגשת כתב אישום הוגשה היום (שני) נגד חשוד בעבירות במרמה מתוחכמות כלפי אזרחים תמימים בכל רחבי הארץ בעשרות אלפי שקלים

ראשיתה של החקירה הסמויה לפני כחודשיים, לאחר שהתקבלו במשטרה מספר תלונות לפיהן המתלוננים נעקצו על ידי אדם אשר פנה אליהם ברחוב והציג בפניהם כי הנו יהלומן שעומד לקראת ביצוע עסקה גדולה.

 

התחזה וסיפר כי הוא יהלומן ואיש עסקים עשיר הנמצא לקראת ביצוע עסקה גדולה. צילום: אילוסטרציה

חקירת המשטרה הסמויה חשפה את זהותו של החשוד בן 46 ואת דפוס פעולתו המתוחכם, לפיו היה מתמקד על פי החשד בעיקר באזורים ושכונות של הציבור החרדי ושואל את העוברים ושבים תוך שהוא מציג עצמו כיהלומן, היכן יוכל למצוא רב להתייעץ עמו באשר לעסקה גדולה שהוא עומד לבצע.

 

לא כל הנוצץ זהב הוא. ה"יהלומן" המתחזה עקץ אזרחים בכל רחבי הארץ. צילום אילוסטרציה

 

ככל הנראה בשלב זה לאחר שיצר עניין הנוגע לעסקיו, הצליח האיש להוציא במרמה אלפי שקלים מכל אדם ובסכום מצטבר של  מעל 130 אלף שקלים.

עוד עלה כי בכדי לעורר אמון בקרב אותם 'נעקצים', הציע להם, כך על פי החשד, כערבון לכספם "שהלוו" לו לביצוע העסקה, תכשיטים ויהלומים אשר התבררו במועד מאוחר יותר כמזויפים.

ביום 4.11, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, עצרו חוקרי המשטרה את החשוד וערכו חיפוש בביתו, במהלכו תפסו מספר מכשירים ניידים וכרטיסי סים שעפ"י החשד שימשו אותו בביצוע העבירות.

 

חלק מהמכשירים בהם השתמש החשוד. צילום דוברות המשטרה

במהלך החקירה אותרו ונגבו עדויות  מ 20 קורבנות שהחשוד הונה בכל רחבי הארץ.

היום, בסיום החקירה הוגשה הצהרת תובע על ידי הפרקליטות ומעצרו של החשוד הוארך על ידי בית משפט עד ליום 22.11.

במשטרה ציינו: "חוקרי המשטרה שנחשפו לעדויותיהם של המתלוננים הבינו כי מדובר ב'עוקץ' שיטתי ובדפוס פעולה קבוע בו החשוד מנצל מצבם ותמימותם של אזרחים, יוצר בקרבם אמון באמצעות מצג שווא תוך מרמה והונאה ועושק את כספם, ולאחר חקירה סמויה ומאומצת כנגדו תוך שימוש בכל האמצעים העומדים לרשותם, איתרו את זהותו. כעת נפעל למיצוי הדין עמו", כך נמסר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות