כרע ברך, הציע נישואין ואז נתפס עם אשה אחרת בפייסבוק. אבל מה הוא שכח?  

גרושה ואם לשניים מטירת כרמל, תובעת גבר על הפרת הבטחת נישואין. הגבר מכחיש וטוען כי האשה הוזה ולא הציע לה דבר. רק מה הוא שכח?
 

תושבת טירת כרמל, גרושה ואם לשניים, תובעת גבר על הפרת הבטחת נישואין לאחר שנתפס עם אשה אחרת בפייסבוק. הגבר הכחיש כי הציע נישואין וטען כי לא היו דברים מעולם וכי האשה הוזה.

הוא רק שכח פרט קטן ובעייתי עבורו: הצעת הנישואין שלו תועדה בסרטון וידאו …..

האשה, בת 32, גרושה ואם לשניים, דורשת מהגבר 120,000 שקלים בגין הפרת הבטחת הנישואין.

מכתב התביעה שהוגש על ידי עו"ד אריאל יום טוב, עולה כי האשה מתקיימת מקצבת נכות בסך של 4,500 שקלים לחודש ומתגוררת עם שני ילדיה (7 ו-10) בדירת עמידר. בשל מצבה הקוגניטיבי הירוד היא מתקשה לנהל לבדה את אורח חייה ולכן נעזרת באימה.

 

הציע נישואין ואז נעלם עם בחורה אחרת. צילום: אילוסטרציה

 

בתחילת שנת 2016 הכירה האשה בחור נחמד שעבר להתגורר עמה ועם ילדיה בביתה. הוא סיפר לה כי הוא גרוש, בן 38, אב לשלושה ילדים ומתגורר אצל אימו במרכז. עוד סיפר לה כי הוא עובד כמשווק צמיגים ומשתכר כ- 9,000 שקלים לחודש.

לאחר מספר חודשי זוגיות ומגורים משותפים הציע הגבר נישואין לאשה, כאשר בני משפחתה וחבריה של האשה נוכחים כולם במאורע המרגש בביתה, ושמחים בשמחת בני הזוג.

 

האשה היתה בעננים. צילום אילוסטרציה

 

בצילומים שצורפו לתביעה ניתן לראות בבירור כיצד הגבר קישט את הבית לכבודה, פיזר נרות ופרחים, תלה בלונים ופרס שטיח אדום לרגל הצעת הנישואין. האשה שכבר התאהבה בנתבע עד מעל הראש, הסכימה עוד באותו הרגע להצעת הנישואין וכולם חגגו את המאורע.

הכלה המיועדת אף פרסמה פוסט ותמונה של הצעת הנישואין שקיבלה בעמוד הפייסבוק שלה וכיתבה ותייגה את כל מכריה וחבריה וכולם בירכו את השניים לרגל האירוע המשמח.

 

הכחיש שהציע נישואין ואמר לאשה שהיא הוזה. עכשיו היא לא מתכוונת לשתוק. צילום אילוסטרציה

 

אלא ששבועיים לאחר אירוסי הצדדים, הנתבע ארז את דבריו ונעלם לפתע מביתה של התובעת. לאחר יומיים התובעת לתדהמתה ראתה שהנתבע העלה "פוסט" ברשת החברתית "פייסבוק" בצירוף תמונה שלו עם אישה אחרת. הנתבע עוד הגדיל לעשות וכתב לצד התמונה בפייסבוק: "עם האישה החדשה שלי" וכל זה כאשר הוא מאורס וחלפו רק שבועיים מהצעת הנישואין.

"הנתבע הבטיח לתובעת שיישא אותה לאישה, והצהיר פעם אחר פעם בריש גליי על אהבתו הגדולה אליה", כך נטען בתביעה: "הנתבע ניצל את תמימותה של התובעת ואת היותה נכה ובמצב מנטאלי ירוד וגרם לה לבזבז עליו כספים רבים. התובעת רכשה עבור הנתבע מלתחת בגדים חדשה וקנתה לו להוריו מתנות וביגוד לכבוד החתונה באלפי שקלים".

 

 

עורך הדין אריאל יום טוב. מייצג את התובעת. צילום: דניס גרצקיס

 

בתביעה נטען כי האשה גילתה את דבר הבגידה יחד עם כל חבריה ברשת החברתית ומצבה הנפשי התדרדר כתוצאה מהעלבון, האכזבה וההשפלה כאשר דבר הבגידה בפייסבוק התגלה לעיניי כל.

"הנתבע הפר את הבטחתו להינשא לתובעת וגרם לה לעגמת נפש קשה, אשר התעצמה נוכח אובדן האמון הקשה מחד, והעובדה כי פירוק הקשר נעשה במפתיע ועל רקע בגידתו הכפולה של הנתבע, הן בהבטחתו לנישואין והן בבגידתו עם אישה אחרת, תוך ניצולה הציני של התובעת", כך נטען בתביעה.

הגבר נדרש לשלם לארוסתו לשעבר 120 אלף שקלים בגין הפרת הבטחת נישואין, נזק נפשי ועוגמת נפש וכמו כן בשל ההוצאות שהוציאה עליו האשה בזמן היותם יחד.

עו"ד יום טוב אמר הבוקר: "מדובר במקרה חריג המדבר בעד עצמו. בימים אלה הצדדים הופנו על ידי בית המשפט לגישור במטרה לנסות וליישב הסכסוך".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות