לא יאומן: מכרו דירות של אנשים בקריות ללא ידיעתם

החלטה חסרת תקדים: הונאות של קרקעות ובתים במיליוני שקלים, מכירת דירות של אזרחים ללא ידיעתם, ועונש קל במיוחד
 

בית המשפט המחוז בחיפה קבע השבוע בהחלטה חסרת תקדים כי על גבר מקריית ים (58) אשר סייע בהונאה ומכירת דירות של אזרחים תמימים בקריות, יוטלו רק שישה חודשי עבודות שירות.

מדובר בפרשיית הונאות של קרקעות במיליוני שקלים וכאמור גם מכירת דירות של אזרחים ללא ידיעתם, כאשר העונש הקל במיוחד נגזר למרות שלא הוחזר סכום הגזל לבעלי הדירות ולמרות ששותפתו של הנאשם לעבירה, נשפטה לשש שנות מאסר, על אך זאת קיבל בית המשפט את עמדתם של עורכי הדין טל אבריאל ותומר נוה, והטיל על הנאשם רק שישה חודשי עבודות שירות ללא קנס.

מדובר בהחלטה תקדימית גם לאור העובדה שהמדינה ביקשה להטיל על הנאשם תושב הקריות, שנות מאסר בגין חלקו בפרשה.

 

מכרו דירות דל תושבי הקריות ללא ידיעתם. צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה

מכתב האישום המתוקן בו הורשע הנאשם, בן 58 תושב קריית ים, עולה הסיפור הבא: עורכת דין מהצפון העסיקה במשרדה את בתה, אשר לא למדה מעולם משפטים. לאחר שהאם חלתה החלה הבת לקבל את לקוחותיה של האם במשרד עורכי הדין בצפון כאשר היא מתחזה לעורכת דין.

הנאשם עסק בתיווך דירות באיזור חיפה הקריות והצפון וזאת למרות שאינו בעל רישיון תיווך.

בנובמבר 2014 קשר הנאשם קשר עם בתה של עורכת הדין לבצע יחד במרמה עסקת מכר של דירה בקריות, במסגרתה תמכור הנאשמת דירה השייכת לתושב הקריות ואשר נמצאת ברחוב בורכוב בקריית ים תוך מצג שווא שמדובר בעסקה חוקית ותשלשל לכיסה את כספי המכירה. הנאשם יסייע לה תמורת קבלת חלק מכספי המרמה, כך סוכם בין השניים.

בהמשך שוחח הנאשם עם תושב הקריות והציע לו לקנות את הדירה ב-210,000 שקלים ללא ידיעת בעל הדירה וללא ידיעת הלקוח אשר הסכים כאמור לעסקה.

 

עו"ד תומר נוה

 

 

עו"ד טל אבריאל

 

בכתב האישום נטען כי הנאשם אף סייע לנאשמת למכור דירה נוספת ברחוב רמב"ם בקריית ים וכמו כן דירה נוספת ברחוב אלי כהן בקריית ים. עוד הואשם האיש בהעלמת מס של מיליונים.

השופט זאיד פחאח כתב בגזר דינו השבוע כי הוא מתחשב בעברו הנקי של הנאשם ובעובדה שישב במעצר זמן רב מאז נעצר בחודש נובמבר 2016 וכמו כן בעובדה שעד לפני חודש היה עם אזיק אלקטרוני על גופו במעצר בית בנתניה לשם "הוגלה" מהקריות, במסגרת החלטת בית המשפט בפרשה. רק לפני כחודש, כך צויין, שב הנאשם לקריות.

השופט גזר על הנאשם שישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות במרכז שיקום ברחוב חלוצי התעשייה בקריית חיים.

עורכי הדין אבריאל ונוה הביעו סיפוק רב מההחלטה התקדימית.

יצויין כי השופט פלאח הורה על חילוט רכב המרצדס של הנאשם והטיל עליו לפצות כספית את הקורבנות אשר את בתיהם "מכר" וגרם להם נזקים ועוגמת נפש.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות