הילד שנפל מקומה 12 בקריית ים נמצא בבית החולים ללא בני משפחה. מצבו קריטי

 הילד אשר נפל מהקומה ה-12 ברחוב פנחס ספיר בקריית ים מוגדר כעת אלמוני מאחר והוא נמצא ללא בני משפחה. מצבו קריטי
בשעה 13:23 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על ילד שנפל מגובה בבניין בקריית ים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים רמב"ם תוך פעולות החייאה ילד כבן 11 במצב קריטי עם פגיעה רב מערכתית.

חובש בכיר במד"א איברהים כאביה ופארמדיקית מד"א בת-אל בוגנים סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו בחצר הבניין ילד כבן 11 שוכב על שביל בטון, הוא היה מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פגיעה רב מערכתית, הענקנו לו טיפול רפואי מתקדם שכלל עיסויים, הנשמה וטיפול תרופותי ופינינו אותו לבית חולים תוך פעולות החייאה במצב קריטי. אנשים במקום סיפרו שככל הנראה נפל מגובה של כ-12 קומות."

זירת האירוע בקריית ים. צילום איחוד הצלה כרמל

מהמשטרה נמסר: "במוקד 100 של משטרת ישראל התקבל דיווח ממד'א, על ילד כבן 11 שפונה מקרית ים אל המרכז הרפואי רמב"ם, כשהוא פצוע באורח אנוש. כוחות משטרה במקום ומבדיקה ראשונית עולה כי ככל הנראה נפל ממרפסת הבית ברחוב ספיר מהקומה ה- 12 . נפתחה חקירה".

מבית החולים רמב"ם נמסר כי הילד הוכנס לחדר הניתוח ומצבו קריטי: "לפני זמן קצר הובא למיון רמב"ם ילד כבן 11 שעל פי דיווחים בשטח נפל מגובה של 12 קומות.  הילד הובא אל חדר הלם, תחת פעולות החייאה, כשמצבו מוגדר אנוש. הילד הינו פלוני אלמוני ובשלב זה אין משפחה בסביבתו. הוא הועבר לחדר ניתוח".

מיון רמבם צילום זיו קורן

מנתוני ארגון ב'טרם' לבטיחות ילדים עולה כי בין השנים 2008-2018, מתו 78 ילדים בישראל עקב נפילה. כ- 61% מהמקרים אירעו בבית ובחצר הבית. בשנת 2017 מתו מנפילה 15 ילדים.

עד כה, בשנת 2018 מתו כבכר שלושה ילדים כתוצאה מנפילה מגובה.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון ב'טרם' לבטיחות ילדים: "נפילה מחלון ניתן למנוע באמצעות שמירה על הנחיות הבטיחות. מומלץ להתקין סורגים או אמצעים להגבלת פתיחת חלון ל-10 סנטימטר בלבד. בכל מקרה, יש להרחיק רהיטים מחלונות כדי למנוע טיפוס של ילדים על הרהיט. כמו כן, חשוב מאוד ללמד את הילדים להתרחק מאדן החלון, ולהימנע ממשחקים בסמוך אליו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות