איך ניצלו חייו של סטודנט בטכניון?

אחות במרפאת כללית בטכניון הבחינה בסטודנט צעיר שנכנס למרפאה ונאנק מכאבים עזים …..
 

צוות כללית הציל בימים אלו את חייו של סטודנט שריאותיו עמדו בפני קריסה.

רינה חנן, אחות במרפאת כללית בטכניון בדיוק עסקה בטריאג' (אבחון מידת הדחיפות של הממתינים ברחבת ההמתנה) – כאשר לפתע הבחינה בצעיר נכנס למרפאה כשהוא נאנק מכאבים ואוחז בצד הריאה הימנית. הצעיר לא אמר עדיין דבר אבל האחות חשדה מיד כי מדובר בסכנת חיים.

בשיחה מהירה עם הצעיר הסתבר כי הוא סטודנט בטכניון, בן 29ואינו שייך למרפאה אך פנה אליה כי לפתע הופיעו אצלו כאבים חריפים בגב עליון מימין, שהקרינו לבית החזה שלו ללא כל סיבה ידועה וגם לא עקב חבלה או טראומה כלשהיא.

 

הצלת חיים בטכניון. ד"ר ענת רוזנצוויג (מימין) והאחות רינה חנן עם המטופל. צילום: דוברות כללית

 

האחות הבינה את חומרת המצב ומיהרה להכניס אותו לחדרה של מנהלת המרפאה, ד"ר ענת רוזנצוויג. הרופאה האזינה לריאותיו ושמעה הפחתה בכניסת אויר לריאה הימנית ועל אף שהתמונה לא היתה חד משמעית, מנסיונה הרב היא הבינה כי מדובר בפנאומוטורקס (חזה אויר) ספונטני. לד"ר רוזנצוויג היה ברור כי נחוצה התערבות כירורגית מיידית מתוך סכנה שהריאה של הצעיר תקרוס לחלוטין.

הצעיר טופל מיד באמצעות חמצן ובמקביל הזעיק הצוות אמבולנס שהבהיל אותו בדחיפות לבית החולים. שם נמצא כי אכן מדובר בחזה אויר כפי שחשדה מנהלת המרפאה בטכניון. הרופאים ניסו לשחררו על ידי הכנסת נקז לבית החזה אולם בכדי להציל את הריאה לא היה מנוס והצעיר הובהל לניתוח מורכב במחלקה לכירורגיית חזה. האבחנה הנכונה וההפניה המהירה לבית החולים שנעשתה על ידי צוות כללית, היא שהצילה את ריאותיו, כך אמרו הרופאים לסטודנט הצעיר.

לאחר ששוחרר מבית החולים הגיע הצעיר, ויסאם חוסיין, למרפאת כללית בטכניון בכדי להודות לצוות על שהציל את ריאותיו ומנע אובדן זמן יקר ונזק בלתי הפיך. כעת הוא חש בטוב ושב ללימודיו.

זהו המקרה השני תוך שבועות בודדים בו זוכה ד"ר רוזנצוויג לאבחן מקרה נדיר ובכך להציל חיים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות